Україну чекає чергове подорожчання продуктів [відео]

  Україну чекає чергове подорожчання продуктів. До кінця року, за прогнозами експертів, ціна на харчі збільшиться на 10%. Першим подорожчає молоко та м`ясо. Виробники виправдовуються та розводять руками. У всьому звинувачють інфляцію, світову кон`юнктуру та неврожай.

  Твердий сир під сто гривень, м`ясо за 80-т. Можливе здорожчання харчів - сьогодні  головна тема розмов на одному з ринків столиці. Кияни кажуть - споживчий кошик уже суттєво б`є по кишені. Якщо ціни ще підскочать - доведеться затягувати паски.

  Здорожчання сиру, молока та м`яса вже не за горами - погнозують аграрні експерти. Цих продуктів на вітчизняному ринку бракує найбільше. Уряд навіть за кордоном молоко збирається купляти.

  Марія Іванівна привозить молоко до столиці  майже щодня. Каже, в їхньому селі за кількадесят кілометрів від Києва, на півтори тисячі мешканців усього 20 корів. Молоко завод скуповує за гривню шістьдесят, тому доводиться возити його до столиці.

  Марія Іванівна: "Корму нема, пасовиська немає і молока теж немає  в селі, оце привожу та  продаю, щоб на ліки вистачило".

  Ліки нині вкрай необхідні вітчизняному аграрному сектору - кажуть експерти. Щоби не лише себе нагодувати, потрібно небагато.

  Леонід Козаченко, Українська аграрна конфедерація:
  "Україна має потенціал, але треба запровадити технлогії та за кілька років вивести країну на перевиробництво товару...."

  А поки селяни, що торгують  на столичному ринку, виправдовуться - вирощувати сільхозпродукти нині вкрай невигідно. Тому і ціни відповідні.

  Петро Васильович: "Виростити картоплю дуже важко , Добрива ... Якщщо чесно її собівартість 15 гривень".  

  Здорожчання енергоносіїв, неврожай та підвищення комунальних тарифів - це те, що призвело цього року до здорожчання продуктів. Експерти констатують - до нового року українцям доведеться пережити ще один ціновий стрибок.

  Андрій Жигулін, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Франції триває Паризький фешн-вік
  Наступний матеріал
  Змагання рятувальників у Трускавці
  Теги: