Водосховище
Водосховище 5 канал

Українцям встановлять ліміти на воду через відсутність правильної екологічної політики – WWF

  Читайте по-русски
  Якщо посуха продовжиться, то найближчі 5 років кількість води буде зменшуватися

  В Україні знижується рівень підземних вод. Вода більше не потрапляє у підземні горизонти так, як повинна. Вона просто швидко стікає в море. Українська система господарювання не враховувала ймовірність зміни клімату і нестачі води. Незабаром Держводагентство буде змушене обмежувати використання води для українців, повідомляє керівник практики "Вода" всесвітнього фонду дикої природи (World Wide Fund for Nature – WWF) Ольга Денищик.

  За словами експерта, українці звикли ставитися до води, як до безлімітного ресурсу. Однак незабаром таке ставлення швидше за все доведеться переглянути.

  "Якщо посуха продовжиться, то найближчі 5 років кількість води буде зменшуватися. Можуть збільшитися спроби штучно акумулювати воду, буде більше ставків, щоб цю воду утримувати. І, звичайно, Державне водне агентство просто буде змушений обмежувати використання води", – заявила експертка WWF.

  Однак засуха і спекотне літо – це лише каталізатор змін, а допускає їх недостатня екологічна політика в Україні. Українські екологи та інспекції воліють штрафувати, а не попереджати проблеми.

  Так, за словами Денищик, уже зараз потрібно вживати всіх заходів для поліпшення ситуації.

  "Необхідно залучати спеціалістів Державного водного агентства, басейнових управлінь до обговорення будь-яких програм розвитку зараз на всіх рівнях: на районному, обласному і тому подібне. Сьогодні ми повинні дивитися на весь басейн річки, щоб води вистачило всім", - сказала вона.

  Як повідомляється, водні ресурси України – це поверхневі, підземні та морські води, які використовуються країною для власних потреб. Дві третини поверхневих ресурсів – це ресурси басейну Дніпра. Він забезпечує водою понад 50 міст.

  За рівнем води на одну людину Україна займає 125 місце з 180 країн і є однією з найменш забезпечених водою країн у Європі.

  Попередній матеріал
  Окупанти на Донбасі "сховали" обвинуваченого у справі катастрофи МН17 в СІЗО – ЗМІ
  Наступний матеріал
  У Тернополі за два дні не зареєстровано нових випадків зараження COVID-19
  Теги:
  Loading...