вакцина Covishield
вакцина Covishield Shutterstock

Вакцинованим Covishield українцям друге щеплення зроблять препаратом з Кореї – імунолог

Читайте по-русски
Цей препарат уже отримав дозвіл на екстрене використання від ВООЗ

Українцям, які отримали першу дозу вакцини Covishield, зроблять повторне щеплення (другу дозу) корейським препаратом SkBio, позаяк вони взаємозамінні.

Про таке повідомив голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, лікар-імунолог Федір Лапій, передає "Укрінформ".

"Чи є вона (вакцина SkBio, – ред.) взаємозамінною з вакциною Covishield? Так, це є вакцина не просто ідентична, а вона є взаємозамінна, бо за своєю технологією виготовлена так само.

Люди, які отримали першу дозу вакцини Covishield, отримають другу дозу вакциною SkBio", – поінформував Лапій.

За його словами, вакцина SkBio вже одеражала дозвіл на екстрене використання від Всесвітньої організації охорони здоров'я. Виробляє її Південна Корея.

Федір Лапій також зауважив, що SkBio є векторною вакциною і вводиться за тією ж схемою, як і вакцина, виготовлена безпосередньо AstraZeneca, тобто дві дози з інтервалом 4-12 тижнів.

Довідка. Нагадаємо, станом на 25 квітня в Україні щеплення від коронавірусної інфекції отримали майже 527 тис. осіб, з яких завершили вакцинацію (отримали дві дози) – лише п'ятеро осіб. Наприкінці квітня в Україну прибула друга партія антикоронавірусної вакцини від шведсько-британської компанії AstraZeneca.

Тим часом в Кабміні оприлюднили амбітний план вакцинації – вже від травня робити понад 5 мільйонів щеплень щомісяця. 

Попередній матеріал
Зеленський нездатен виконувати свої обов'язки – Портников
Наступний матеріал
"Оскар-2021": як відбувалася церемонія та хто отримав нагороду
Loading...