Українці почали шукати в собі польске коріння, щоб отримати "карту поляка"

  Мешканці Західної України щоб не бути нелегалами заходилися вивчати свої генеалогічні дерева. З кінця березня українці польського походження зможуть отримати так звану карту поляка. Це документ, який практично зрівняє громадян України у правах з корінними поляками на території сусідньої держави. Відтак мешканці прикордонних із Польщею районів почали масово цікавитися своїм минулим. А це, застерігають фахівці, з часом може спровокувати хвилю еміграції, коли українці ладні будуть змінити батьківщину, щоб мати можливівсть працювати та забезпечувати власну родину.
  У прикордонному райцентрі Яворів, за словами його міського голови, кожний третій мешканець може отримати карту поляка. Цей документ дає змогу безплатно одержати візу, а у самій Польщі власник карти має такі самі права, як і місцевий мешканець. Щоправда українець не зможе служити у війську та брати участь у виборах. Мер Віталій Домашовець прогнозує: такі нововведення з часом можуть завдати Україні непоправних втрат.

  Віталій Домашовець, міський голова Яворіва: "Беручи до уваги, що в нашій державі не дуже на належному рівні забезпечуються робочі місця, можна вважати, що може виникнути певна така криза тут на Західній Україні з робочою силою, коли всі наші громадяни України можуть виїхати в республіку Польща і користуватися їхніми правами".

  Ядвіга Линник 74 роки тому народилася у Варшаві, однак повертатися до Польщі зараз не хоче. Жінка каже, що звикла до Яворіва, і переконана, карта поляка допоможе насамперед молоді, для якої роботи в Україні практично немає.

  Ядвіга Лінник: "Молодь не має праці, а особливо не має, де жити, що там говорити, нема праці для молодих, то може і поїхали б".

  Оксана Загаєвич: "Ми ж тута без роботи, ні я не працюю, ні чоловік не працює, ну а жити за щось треба, а комунальні послуги платити".

  Статистика свідчить: уже зараз документально підтвердити своє польське коріння зможуть близько мільйона людей з українським громадянством. Карта діятиме впродовж 10 років, однак згодом її можна буде й продовжити.

  Олександр Ваврищук, 5 канал: "Подібну програму із переселення запровадила і Росія. Північна сусідка пропонує українцям фінансову допомогу, працевлаштування, можливість навчатися та тимчасове житло. Однак не усім громадянам України, які вирішили переселитися до Росії, буде надана така можливість".

  Основною передумовою для виїзду до Росії залишається наявність місця роботи у вибраному регіоні. У генеральному консульстві кажуть, що це цільова програма, Росії потрібні кваліфіковані працівники. Із двохсот заяв, які надійшли до консульства, вже обрали 40 переселенців, на них у Росії чекає робота, житло та так звані "підйомні" від 60 тисяч рублів (майже 2 тисячі доларів). Росія оплачує переїзд та перевезення речей. Та гарантує у майбутньому отримання російського громадянства.

  Аврам Вранчану, консул–радник генрального консульства Російської Федерації у Львові: "На сегодняшний день мы получили, вот выговорили отказы, получили восемь. Ну это не откази, но в принципе это скорее не отказ, а сообщение о том, что такой вакансии там нет".

  У консульстві кажуть, що найлегше переїхати до Росії, маючи робітничу професію. Із майже сотні регіонів українців приймають у дванадцяти. Цільова програма діятиме до 2012 року, за цей час Україна може втратити не одну тисячу своїх громадян.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (10Мб)
  Попередній матеріал
  У Нідерландах можна вивчити людське тіло зсередини
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...