Українці написали лист прощення до поляків

  Українські громадські та політичні діячі звернулися до Польщі з листом покаяння та прощення

  У зверненні до керівництва польської держави, духовних і культурних діячів та всього польського суспільства йдеться про наближення днів пам'яті за загиблими синами і доньками обох народів, повідомляє видання Gazeta.ua.

  "В історії взаємостосунків українців і поляків є багато братніх сторінок і водночас кривавих потрясінь. Серед них особливим болем і для України, і для Польщі залишається трагедія Волині і польсько-українського конфлікту в роки Другої Світової війни, в проваллі якого було знищено тисячі невинних братів і сестер", – зазначається в листі.

  "Просимо прощення і рівною мірою прощаємо злочини і кривди, вчинені щодо нас, – це єдина духовна формула, що повинна бути мотивом кожного українського і польського серця, яке прагне миру й порозуміння… Доки житимуть наші народи, доти нам болітимуть рани історії. Але житимуть наші народи лише тоді, якщо, попри минуле, навчимося ставитися один до одного як рівні побратими… Найважливішим пам'ятником нашим націям стануть не локальні пантеони, а простягнуті один одному руки", – йдеться у зверненні.

  "Сучасна війна Росії проти України ще більше зблизила наші народи. Воюючи проти України, Москва веде також наступ проти Польщі і всього вільного світу.Сьогодні нагадуємо про це з особливою тривогою, аби застерегти політиків обох держав від мови ненависті й ворожнечі, яка може підмінити християнські почуття прощення і порозуміння", – додали в листі.

  Під листом свій підпис поставили: президенти України Леонід Кравчук і Віктор Ющенко, патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет, верховний архієпископ Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук, видатні політики, письменники, діячі культури В'ячеслав Брюховецький, Іван Васюник, Іван Дзюба, Данило Лубківський, Дмитро Павличко, Володимир Панченко, Мирослав Попович, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський.

  Як повідомляв 5.ua, у Кракові на 4 червня запланована акція на підтримку ув'язнених у Росії кримчан Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія.

  Попередній матеріал
  На Львівщині підірвали відділення "Ощадбанку": у банкоматі зникла готівка
  Наступний матеріал
  У п'ятницю ВР має розглянути зміни до закону про вільний вибір місця проживання в Україні

  У Польщі активісти готують акцію на підтримку кремлівських в'язнів

  Польский драматург презентував у Києві свою п’єсу

  МЗС Польщі: Санкції - необхідний інструмент щоб стимулювати Росію до мирної поведінки

  У Польщі стартувала підготовка до саміту НАТО