Українці бойкотують російські товари

  Патріотично налаштовані українці відмовилися від продукції північних сусідів. До чорного списку потрапили товари з кодом "46". Під табу потрапили харчі, бензин, побутова хімія та техніка. Запевняють - українці легко проживуть без товарів з Російської Федерації. Окрім того, такі дії підтримають і вітчизняного виробника.

   

  Журналіст, 5 канал: “Ігнорувати і не купувати, бойкотувати і перекрити кисень російському бізнесу - українські споживачі відреагували на військову агресію в Криму”.

  Сказати "ні" - товарам північних агресорів містяни зібралися біля столичних супермаркетів. За зброю - український прапор, фарби та папір. В арсеналі і посібники як розпізнати небажану покупку.

  Костянтин, киянин: “Не фінансуй війну, не фінансуй окупанта! Штрих-код війни - "сорок шість" .

  Бойкот вимушений кажуть українці. Це відповідь на агресію та експансію північних сусідів.

  Аксен Лісовий, педагог МАНу: “Кожен може бути корисний тим, що відмовиться від фінансування російської армії. Громадянська така позиція, громадянський крок, який зменшить приток капіталів в Росію, яка використовує ці капітали”.

  Товари, які потрапили до "чорного списку" можна знайти у соціальних мережах. Там українці об'єдналися у групи. Кожне місто має свою. Сергій - один із засновників сторінки у Фейсбуці. Каже - з кожним днем прибічників більшає.

  Сергій, киянин: “Вона має звіди і піти. А змусити її можуть тільки громадяни. І це більше впливатиме аніж зброя. А фактично це громадянська санкція російському бізнесу”.

  Підтримала бойкот і Асоціація постачальників торговельних мереж. Спілка закликала трейдерів переключитися на українського виробника.

  Вадим Ігнатов, генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж: “Есть транс национальные компании с производством в России. И сейчас они должны переформатировать производство на европейское.

  Натомість експерти підрахували - бойкот російських товарів радше психологічний тиск, аніж економічний. Торік у Росії українці придбали товарів на суму майже 50 мільярдів доларів, з них 65 відсотків - це паливо.

  Андрій Новак, експерт: “Найбільш болючий, і ефективний удар саме по “Газпрому”. Тому, що половина економіки - це є “Газпром” і навколо “Газрому”.

  Відмовлятися від блакитного палива радять поступово. Зокрема, цьогоріч пропонують зменшити удвічі поставки газу. А ще - оминати російські заправки. Тим часом бойкот російським товарам підтримали і за межами України. Тим часом українці вимагають від чиновників запровадити ембарго на товари з РФ.

  Олена Махно, Нонна Лактіонова, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Турчинов поставив ультиматум кримським сепаратистам
  Наступний матеріал
  У Києві припинено будівництво розв'язки на Поштовій площі