Захист
Захист Shutterstock

Українці більше бояться другої хвилі пандемії COVID-19, але менше бережуть себе – дослідження

  Читайте по-русски
  Якщо порівняти з початком квітня, то українці стали менше дотримуватися всіх можливих заходів безпеки від зараження коронавірусом

  Страх другої хвилі пандемії COVID-19 в Україні зростає, але при цьому дотримання заходів безпеки слабшає. Про це свідчать результати дослідження "Українці і COVID-19. Осінь", проведеного компанією Research & Branding Group у вересні 2020 року, пише "Укрінформ".

  Так, за даними дослідження, станом на вересень дві третини українців (67%) побоюються другої хвилі коронавірусу, тоді як не боїться її кожний четвертий в Україні (27%).

  Відповідно із червня по вересень кількість українців, які бояться другої хвилі коронавірусу, зросла на 17%, тоді як кількість тих, хто її не боїться, на 15% зменшилася.

  Водночас згідно з дослідженням, дотримання заходів безпеки слабшає.

  Станом на вересень більшість українців дотримуються лише двох превентивних заходів для уникнення зараження коронавірусом:

  • носять маску у громадських місцях поза домом (72%);
  • частіше і ретельніше миють руки (68%).

  Значно менше жителі України уникають місць скупчення людей (38%), дотримуються соціальної дистанції (37%), дезінфікують поверхні (36%), частіше провітрюють приміщення (29%), не виходять з дому без необхідності (27%). Найменше уникають громадського транспорту (16%), рідше відвідують продуктові магазини (11%), перейшли на роботу дистанційно (7%) і роблять покупки онлайн (3%).

  Як наголошується у дослідженні, якщо порівняти з початком квітня, то українці стали менше дотримуватися всіх можливих заходів безпеки від зараження коронавірусом. 

  У вересні більш як половина опитаних (53%) констатують, що після ослаблення карантину люди навколо не дотримуються запобіжних заходів, а ще 12% вважають, що оточення не дотримувалося їх і раніше. Тільки третина опитаних (30%) вважають, що люди продовжують дотримуватися заходів безпеки від коронавірусу і після ослаблення карантину.

  Щодо оцінки особистої загрози зараження коронавірусом, то станом на вересень більшість українців (59%) в тій чи іншій мірі бояться загрози зараження коронавірусом особисто або когось із родини, 25% бояться дуже, а ще 34% швидше побоюються. Загалом протилежної думки дотримуються лише 15% жителів країни, 5% взагалі не бояться можливості зараження коронавірусом, а ще 10% вважають її малоймовірною. Чверть опитаних (26%) не визначилися, бояться чи не бояться небезпеки зараження особисто або когось із родичів коронавірусом.

  Якщо порівняти з квітнем, то у ставленні українців до небезпеки зараження коронавірусом відбулися такі зміни: найбільше знизилася кількість тих, хто цієї небезпеки боїться дуже (на 15%), але на 10% зросла кількість тих, хто її швидше побоюється. Також істотно (на 12%) зросла кількість тих, хто не визначився.

  Загальнонаціональне дослідження "Українці і COVID-19. Осінь" проводилося 5-15 вересня 2020 року методом масового опитування населення (особисте інтерв'ю) старших за 18 років у 24 областях України і місті Києві (за винятком АР Крим, міста Севастополя і непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей). Вибірка – 1801 респондент, похибка вибірки – плюс/мінус 2,4%.

  Як повідомляв 5.UA, в Україні новий антирекорд COVID-19 – вперше понад 4000 випадків зараження за добу

  Попередній матеріал
  На Львівщині жінка застрелила з рушниці своїх доньок, після чого вкоротила собі віку
  Наступний матеріал
  Туреччина повідомила, кого підтримує в сутичках за Нагірний Карабах
  Loading...