Український і російський омбудсмени зустрінуться до кінця червня

Український і російський омбудсмени хочуть зустрітися до кінця червня для обговорення питання передачі засуджених українців із Криму

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська має намір до кінця поточного місяця зустрітися з російським омбудсменом Тетяною Москальковою для обговорення дотримання прав українців в окупованому Криму, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"До кінця червня я планую зустріч з омбудсменом РФ. Я вважаю, що та зустріч, яку ми плануємо, має стати основою для гуманітарної розмови, позбавленої будь-яких політичних забарвлень. Наша мета на сьогодні – зробити максимально так, щоб усі права людини на півострові були захищені. Без політики. Омбудсмени мають працювати для захисту прав людини", – сказала вона під час круглого столу в Києві в п'ятницю.

Лутковська зазначила, що якщо ця зустріч стане першим кроком до полегшення долі українців, які залишилися на території Криму, то вона до цього повністю готова.

Омбудсмен наголосила, що на сьогодні 16 українців, засуджених у Криму, відбувають покарання у в'язницях у різних округах Росії, а не в пенітенціарних установах півострова.

Нагадаємо, лідер кримськотатарського народу заявив, що влада Росії змушує кримських татар покинути півострів.

Попередній матеріал
"Україна буде готова до сюрпризів" – тренер чоловічої збірної з баскетболу про поєдинки Євробаскету-2016
Наступний матеріал
Обама: Масові вбивства у США триватимуть, якщо не вжити заходів на протидію

Сенцов і Кольченко є громадянами України попри "автоматичне надання" громадянства РФ - російський омбудсмен

За 2 роки з Криму до материкової України переїхали близько 22 тис. людей – представник омбудсмена