Українські водії зможуть оформлювати дрібні ДТП без участі автоінспектора

  Від нового року українські водії зможуть оформлювати дрібні ДТП без участі автоінспектора - тобто складати європротокол. Але це за умови, що водії не мають претензій, автомобілі застраховані та немає жертв чи потерпілих. Відповідний законопроект уже пройшов перше читання у Верховній Раді.

  Це головна чергова частина ДАІ Києва. Саме сюди надходять повідомлення про ДТП у столиці, а на шести екранах у реальному часі можна відстежувати рух транспорту.

  Торік в Україні зафіксували близько 230 тисяч ДПТ. Кожне п`яте з них - із загиблими чи постраждалими. У решті ж були пошкоджені лише автомобілі. Стуканчики, а саме так їх називають поміж собою ДАІшники, часто стають причиною кількагодинних заторів. Поки дочекаються приїзду автоінспектора.

  Штраф та вилучення посвідчення водія до розгляду справи в суді - це нинішня процедура оформлення  будь-якої ДТП. Європротоколи дозволять водіям уникати і одного, і іншого. За умови що минеться без жертв чи потерпілих, автомобілі застраховані, а їхні пошкодження - незначні.

  Леся Головата, 5 канал: "Під час оформлення автоцивілки водіям на руки видаватимуть один європротокол із кількарівневим ступенем захисту. Страховики розробили його максимально просто, щоби заповнити могла людина з будь-якою освітою. Наступний документ суворої звітності можна буде отримати лише після оформлення попереднього".

  Утім, близько третини автомобілів в Україні досі не мають поліса обов`язкового страхування, тому дія європротоколів на них не поширюватиметься. Страховики підтримують ініціативу ДАІ, але хочуть, щоби кожну ДТП підтверджував на місці аварійний комісар. Щоб уникнути шахрайства.

  Нещодавно киянин Ілля не дотримався дистанції та наздогнав попереднє авто. Для економії часу, він визнав провину та на місці відшкодував усі збитки. До європротоколів ставиться позитивно.

  Чекати водіям залишилося недовго. Якщо Верховна Рада схвалить законопроект, він набуде чинності вже з 1 січня.

  Леся Головата, Віктор Снєжко, Микола Лєбєдєв, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Киргизстані затримали племінника Курманбека Бакієва
  Наступний матеріал
  Журналіст "Коммерсантъ-Украина" заявляє про тиск з боку СБУ
  Теги: