5.ua

Українські прикордонники вчаться протистояти терористам [відео]

  До пункту пропуску наближається автівка. За легендою навчань, за її кермом – терорист, а в салоні – вибухівка. Завдання спецпризначенців прикордонної служби – виявити, затримати та знешкодити нападника.

  Навчання – навчаннями, а робота на міжнародному пропускному пункті – не зупиняється. За спецоперацією водії та пасажири уважно стежать, не виходячи з авто. Не приховують: їх найбільше турбує швидкість режиму пропуску.

  Олександр, водій: «Желалось бы лучше, чтоб быстрее работали наши таможенники, потому что очень много времени теряется. Это единственное опасение, а так – мы никого не боимся».

  Антитерористичні навчання вирішили провести після вибуху на пункті пропуску Бачівськ на кордоні з Росією, що стався на початку жовтня. Той день добре запам'ятався інспектору Олександру Одорожному.

  Олександр Одорожний, інспектор прикордонної служби: «Нас тоді в той день підняли по тривозі. Що відчували? Страх – може якась капля була, що отак проісходе в нашій страні».

  І щоби така ситуація більше не повторилася, влаштували низку навчань на контрольно-пропускних пунктах. Почали – з Платонового.

  Микола Литвин, голова Державної прикордонної служби України: «Ми серйозну увагу приділяємо посиленню нашої взаємодії як з нашими правоохоронними органами про подачу нам своєчасної інформації про можливі терористичні прояви або тих людей, яких не бажано мати на території нашої держави».

  Антитерористичні навчання прикордонників проведуть в усіх міжнародних пунктах пропуску вздовж українського кордону. Незабаром збираються провести ще і медичні курси.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеська область, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Активістка «Pussy Riot» відмовилась просити про пом’якшення покарання
  Наступний матеріал
  У Парижі мітингують проти депортації неповнолітньої нелегалки