5.ua

Українські прикордонники посилюють позиції на придністровському напрямку

  Україна посилює охорону кордонів на придністровській ділянці. Там зараз риють захисний рів, облаштовують блокпости та вогневі позиції. До перевірки осіб, що перетинають український кордон, нині теж ставляться прискіпливіше, аніж раніше.

  Пані Світлана приїхала на пункт пропуску Кучургани, аби витратити останні гривні, що залишилися у неї. Каже, не знає, коли наступного разу потрапить в Україну, бо тепер намагається кордон перетинати рідше.

  Світлана, мешканка Придністров’я: "Боятся ехать почему-то, вот мой сын боится ехать – говорит: "в армию забирают", хотя живет в Приднестровье, боится, чтоб в армию не забрали украинскую".

  Проте є й ті, кого посилені заходи безпеки не відлякують.

  Юлія, мешканка Придністров’я: "Не знаю, как-то все ужесточилось: больше спрашивают – куда мы едем, с какой целью, а так – все по-прежнему".

  Тільки на цьому пункті прикордонники щодня не дозволяють в’їхати в Україну кільком особам – хтось не може чітко пояснити, куди і навіщо прямує, а дехто навіть зброю намагається провезти.

  Славомир Піхор, в. о. голови місії ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні: "…Серед них також були російські громадяни. Втім, при постійному спостереженні, експерти місії не помітили будь-яких перешкод перетину транспортом або особами придністровської ділянки кордону".

  Нині пункт "Кучургани" працює у звичному – останнім часом інтенсивному – режимі. Прикордонники зводять додаткові захисні споруди: паркани та пункти спостереження, щоб бути готовими запобігти провокаціям.

  Олександр Мейко, начальник Білгород-Дністровського прикордонного загону: "Тривають заходи з інженерного облаштування кордону, це облаштування додаткових споруд, парканів загороджувальних, також ров і додатково облаштовані вогневі позиції. Це спеціально обладнані позиції для ведення вогню з автоматичної зброї: кулемет Калашникова та гранатомет".

  Втім, прикордонники зізнаються – найменше вони хочуть, аби нові позиції для ведення вогню дійсно знадобилися.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеська область, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Бойову тривогу оголосили на кораблі "Костянтин Ольшанський"
  Наступний матеріал
  Російські окупанти викрали Юлія Мамчура - командира української військової частини у Бельбеку
  Теги:
  Loading...