5.ua

Українська церква скаржиться на переслідування в Криму і на Донбасі

  Українська православна церква Київського патріархату скаржиться на тиск і погрози священикам у Криму та на Сході. Вони заявляють про блокування російськими військовими храмів на півострові та напади і підпали будівель агресивно налаштованими людьми – йдеться, зокрема, і про храм у Перевальному.
    

  Через такі випадки віряни й священики змушені переховуватися і проводити богослужіння у приватних помешканнях. На Луганщині духовенству погрожують фізичною розправою, а на Донеччині кілька церков закрили через військові дії.

  Попри труднощі, більшість служителів церкви із цих регіонів їхати не збираються – про це повідомив речник української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря. За його словами, духовенство намагається привернути увагу міжнародної спільноти до своїх проблем. "Багато священників налаштовані, що вони з Криму не поїдуть. Лише 10 відсотків змушені були виїхати, в східних областях десь відсотків 15 храмів вимушені не функціонувати", – розповів речник УПЦ-КП.

  Підтримку кримських татар і католиків – уже отримали.

  Всі спірні питання щодо територій, на яких розташовані храми у Криму, воліли б вирішувати у судовому порядку, однак друга сторона – проти цивілізованого способу врегулювання.  

  "Якщо хтось вважає, що храм, в якому ми служимо, нами незаконно займається – то повинне це питання вирішуватися не шляхом бандитизму, а за законом, у судах", – каже архієпископ Євстратій Зоря.

  .

  Попередній матеріал
  На Вінниччині зібрали і відправили 50 тонн продуктів і спорядження для вояків на Донбасі
  Наступний матеріал
  У Донецьку просять перемир’я для налагодження водопостачання