KievSmi.net

Україна закликала ООН звернути увагу на проблему сексуального насильства на Донбасі

  Наразі офіційний Київ не має можливості фіксувати такі випадки, оскільки на окупованому Сході відсутні українські правоохоронні органи

  Українська делегація звернулася до країн-членів ООН із закликом поширити відповідні мандати на вирішення проблем сексуального насильства в тимчасово окупованих Росією регіонах. Про це заявив заступник глави МЗС Сергій Кислиця, передає "Укрінформ".

  "Я хотів би вкотре озвучити звернення української сторони щодо включення до сфери діяльності відповідних мандатів ООН проблеми сексуального насильства на тимчасово окупованих РФ українських територіях", – зазначив він на відкритих дебатах в Раді Безпеки ООН щодо торгівлі людьми в умовах збройних конфліктів.

  Кислиця також наголосив на необхідності документальної фіксації випадків сексуального насильства, "оскільки на територіях, підконтрольних бойовикам, відсутні українські правоохоронні органи і неможливо збирати доказову базу".

  Представник України також звернув увагу на ухвалену ГА ООН напередодні Резолюцію щодо прав людини в тимчасово окупованому Криму. Він висловив переконання, що вона надає необхідні повноваження ООН для того, щоб практично примушувати Росію виконувати свої обов'язки країни-окупанта відповідно до міжнародного права.

  "Прикро, що, йдеться про країну, яка хоча і стала членом цієї Організації лише неповних 25 років тому, але як постійний член РБ мала би нести особливу відповідальність за дотримання Статуту ООН", – наголосив Кислиця.

  Дивіться такожПредставник України в ООН розтлумачив значення прийнятої резолюції ГА ООН щодо Криму

  Попередній матеріал
  У Москві вирішили відпустити затриманого журналіста "Радіо Свобода"
  Наступний матеріал
  Світлодарська дуга очима цивільних: як вижити, коли у будинок влучає ворожий снаряд

  Представник України в ООН розтлумачив значення прийнятої резолюції ГА ООН щодо Криму

  ООН: Ми виявили збільшення насильства та переслідування стосовно журналістів в Україні

  ОБСЄ фіксує піки насильства у Дебальцевому, Світлодарську та Широкиному

  ОБСЄ констатує зростання насильства на Донеччині