5 канал

Представник України в ООН розтлумачив значення прийнятої резолюції ГА ООН щодо Криму

  За його словами, відповідне рішення призведе до того, що питання російської агресії буде постійно знаходитися на порядку денному Генеральної Асамблеї

  19 грудня Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо Криму. Таке рішення підтримали 70 членів Асамблеї. За словами представника України в ООН Володимира Єльченка, такий результат є дуже гарним показником. Про це він заявив в ефірі "Голосу Америки".

  "Я думаю, що, враховуючи складність та гострість такої резолюції, а текст її дійсно містить дуже серйозні звинувачення та закиди в бік Російської Федерації, це дуже хороший результат. Хочу з таким результатом привітати всю нашу дипломатичну команду, тому що працювали всі наполегливо більш ніж півроку над цією резолюцією. Це і керівництво нашого МЗС, і постійне представництво, наша делегація, і майже всі дипустанови України. На певних етапах до цього долучався навіть Президент України, який особисто дзвонив і розмовляв з колегами по всьому світу", – повідомив Єльченко.

  Він підкреслив: "Враховуючи, що це перший документ в історії ООН, де Росія прямим текстом названа окупантом, прямими текстом засуджується окупація і спроба анексії Республіки Крим, це дуже хороший результат. Отже, від учорашнього дня це питання буде постійно знаходитися на порядку денному Генеральної Асамблеї, що само по собі вже не така проста справа".

  "Крім того, резолюція містить вісім конкретних вимог до Російської Федерації: від загальних – поважати права людини на півострові (у першу чергу, кримських татар), до таких як максимально співпрацювати з Верховним комісаром ООН з прав людини, іншими правозахисними організаціями та негайно відкрити їм доступ до території Криму", – повідомив представник України.

  За його словами, тепер буде готуватися доповідь Генерального секретаря ООН і в наступному році вона буде розглянута." На сьогодні важливо, що це питання є на порядку денному і воно схвалене дуже значною кількістю голосів. Повірте мені, сімдесят – це дуже висока цифра", – зазначив Єльченко. 

  Як повідомляв 5.ua, 19 грудня 2016 року Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо Криму і визнала Росію державою-окупантом. 

  Попередній матеріал
  Екперт розповів, у скільки Україні обійдеться націоналізація "Приватбанку"
  Наступний матеріал
  У Москві вирішили відпустити затриманого журналіста "Радіо Свобода"
  Теги:
  Loading...
  Чубаров прокоментував резолюцію ООН по Криму

  Чубаров прокоментував резолюцію ООН по Криму

  Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо Криму і визнала Росію державою-окупантом

  Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо Криму і визнала Росію державою-окупантом