strana.in.ua

Україна домовляється з мін'юстом РФ про допит Януковича у справі екс-"беркутівців"

Разом з колишнім президентом допитати прагнуть і екс-командувача внутрішніх військ Станіслава Шуляка

Міністерство юстиції України направило запит до мін’юсту РФ щодо надання міжнародної правової допомоги стосовно організації допиту як свідків екс-президента Віктора Януковича та колишнього командувача внутрішніх військ Станіслава Шуляка в межах провадження стосовно п'яти екс-беркутівців, підозрюваних у масових вбивствах активістів Майдану. Про це під час судового засідання заявив головуючий в колегії суддя Сергій Дячук, повідомляє "Укрінформ".

"Ми отримали інформацію від Мін’юсту України, про те, що наш запит (у справі екс-"беркутівців" – 5.ua) відповідає вимогам закону та є обґрунтованим, а тому направлений до мін’юсту Російської Федерації для його подальшого вирішення", – зазначив суддя.

Крім того, він повідомив, що Святошинський районний суд міста Києва наперед вже вирішує питання щодо технічного забезпечення проведення дистанційного допиту колишніх українських високопосадовців, які перебувають на території Російської Федерації.

"Суд інформує учасників процесу, що суд за власною ініціативою повідомив керівника державного підприємства "Інформаційні судові системи" про те, щоб було вивчено стан технічного забезпечення Святошинського районного суду з приводу можливості організації і проведення допиту вказаних осіб у порядку надання міжнародної правової допомоги, а також в разі необхідності поставити в суд необхідне технічне устаткування. Такий лист вже направлений", – наголосив Дячук.

Водночас, суддя підкреслив, що допит Януковича і Шуляка може відбутися, якщо російська сторона на це погодиться. Дячук зазначив, що мін’юст РФ може вирішити це питання "по-своєму".

Нагадаємо, 14 липня ГПУ знайшла зброю "чорної сотні" "Беркуту", якою вбивали майданівців. 

Читайте також: Справа екс-"беркутівців": суд допитав батька загиблого 17-річного Героя Небесної сотні

Попередній матеріал
"Укргазвидобування": Ціна на газ для України буде залежати від результатів Стокгольмського арбітражу
Наступний матеріал
Сильний вітер у Харкові повалив майже сотню дерев

Справа екс-"беркутівців": суд допитав батька загиблого 17-річного Героя Небесної сотні

"Чорна каса" Януковича: Магера розповів подробиці допиту в НАБУ

ГПУ встановила, хто допомагав тікати беркутівцям після Революції Гідності

ГПУ знайшла зброю "чорної сотні" "Беркуту", якою вбивали майданівців – Луценко