espreso.tv

Україна стане "полігоном випробувань" форм вирішення військових конфліктів у Європі – Матіос

У разі введення миротворчої місії ООН на схід, військовослужбовці будуть послуговуватися не українським законодавством, а законодавством країн, які представляють

Україна може стати "полігоном випробувань" миротворчих, дипломатичних або інших форм врегулювання військових конфліктів у центрі Європи. Таку думку висловив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, передає "112 Україна"

"Ми бачили сьогодні (20 лютого - ред.) підписання Президентом закону про заходи щодо деокупації Донбасу. Там чітко прописано, що Росія є агресором. Це скоріше політичний закон з політичними наслідками, тому що, повинен сказати деякі речі і переживання. Україна знову, і в цьому випадку вже після Югославії, буде тим полігоном випробувань тих чи інших миротворчих або дипломатичних, або інших нових форм розв'язання військових конфліктів у центрі Європи", - заявив Матіос.

Він також розповів, що у разі введення миротворчої місії ООН на схід, військовослужбовці інших країн будуть діяти не за українським законодавством, а за законодавством своїх країн.

"Ніхто ніде ніколи не сказав, за яким принципом і за яким законодавством буде діяти миротворчий контингент, а він передбачається у кількості, не менш як сторона конфлікту - 30-35 тисяч військових різних країн, у першу чергу тих, хто є учасниками альянсу НАТО. За всіма міжнародними нормами і за нормами ООН, військовослужбовці у такій кількості будуть відповідати не за українськими законами, а виключно за екстратериторіальним принципом відповідальності законодавства своїх країн, незважаючи на приймаючу сторону", - повідомив військовий прокурор.

Як відомо, Швеція, Сполучені Штати, Польща, Білорусь та низка інших країн підтримують ідею введення миротворців на український схід. А в Україні наголошують: участь представників РФ у майбутній миротворчій місії на сході неможлива

Дивіться також фотогалерею за темою: 

/
/
/
/
/
/
/
ОРДЛО_'зелені чоловічки'
/
ОРДЛО_'зелені чоловічки'
/
ОРДЛО_'зелені чоловічки'
/
ОРДЛО_'зелені чоловічки'
/
/

Попередній матеріал
У Верховній Раді створили об'єднання "Сила закону"
Наступний матеріал
Пальне "списували" тоннами: СБУ викрила масштабне розкрадання у військовій частині