Дерек Мітчелл
Дерек Мітчелл скріншот

Україна повинна не тільки виграти війну, а й мир – президент НДІ Дерек Мітчелл закликав Україну зміцнювати демократію

Читайте по-русски
Мітчелл нагадав про політичний плюралізм, незалежні ЗМІ та продовження реформ

Президент НДІ Дерек Мітчелл під час вступної промови на 15-му щорічному Київському безпековому форумі "За Нашу і Вашу Свободу/ Fighting for NATO" заявив, що демократичні цінності відіграють ключову роль для перемоги України та її розвитку у майбутньому. Він також зазначив, що реформи, які були здійснені, починаючи з 2014 року, дали Україні ту інституційну стійкість, яка дала змогу протистояти повномасштабному вторгненню рф. Про це повідомляє "5 канал".

"Демократичні реформи, впроваджені після 2014 року, безсумнівно, сприяли стійкій відповіді України на нещодавню ескалацію зовнішньої агресії. Реформа децентралізації дозволила місцевим органам влади швидко реагувати на непередбачувані обставини – тимчасову окупацію, постійні обстріли чи мільйони переміщених осіб. Антикорупційна реформа та співпраця між урядом та опозиційними партіями допомогла нівелювати занепокоєння Заходу щодо військової та фінансової підтримки України, забезпечити послідовне збільшення підтримки в обох напрямках", – сказав Мітчелл.

Президент НДІ наголосив: "Україна повинна не тільки виграти війну, а й упевнитися, що, вигравши війну, вона виграє й мир. Що народ України жертвує всім і об'єднується в боротьбі за свої демократичні права, державний суверенітет, незалежність та гідність, демократію та демократичний розвиток, не маючи сповільнюватися під час війни".

Він розповів, що "коли після перемоги за підтримки міжнародних партнерів українці розпочнуть процес відбудови, він має ґрунтуватися на демократичних принципах, щоб забезпечити тривалий мир".

Мітчелл перерахував ключові для демократії ризики воєнного стану: як зберегти в Україні політичний плюралізм, незалежні ЗМІ, децентралізацію та антикорупційні ініціативи, а також як забезпечити врахування інтересів соціально вразливих у процесі відновлення та відбудови. Він наголосив – Україна повинна стати ще сильнішою демократією, ніж вона була до цієї війни.

"Світ продовжує захоплюватися щоденною жертовністю та мудрістю, яку демонструють українці та українки перед лицем неспровокованої агресії. Ваша перемога має колосальне значення, адже у ХХІ столітті Україна перебуває на передовій у боротьбі за захист демократії від нападу світових автократій. Ми всі у вічному боргу перед вами, і як активні союзники ми продовжуватимемо стояти з вами пліч-о-пліч у досягненні перемоги демократії не лише для України, й для усього світу", – сказав президент НДІ.

Зміцнювати внутрішню єдність під час виступу на 15-му щорічному Київському безпековому форумі "За Нашу і Вашу Свободу / Fighting for NATO" закликав Петро Порошенко. Він наголосив, що зовнішня єдність має так само поєднуватись із внутрішньою, і це одна із запорук перемоги України.

Читайте також: в України відкрите вікно можливостей для вступу в ЄС, і ми маємо ним скористатися – Порошенко з Брюсселя.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою:

Порошенко в Брюсселі – передвступні переговори між Україною та ЄС до кінця 2023 року.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Повторення Афганістану не буде: Порошенко на Київському безпековому форумі закликав зміцнювати внутрішню єдність
Наступний матеріал
"Fighting for NATO. За нашу і вашу свободу": XV Київський безпековий форум – день другий
Loading...
Петро Порошенко відвідає Вашингтон для участі у Форумі Міжнародного демократичного союзу – подробиці

Петро Порошенко відвідає Вашингтон для участі у Форумі Міжнародного демократичного союзу – подробиці

Виступ Петра Порошенка на Форумі Міжнародного демократичного союзу у Берліні

Виступ Петра Порошенка на Форумі Міжнародного демократичного союзу у Берліні

Порошенко візьме участь у Форумі Міжнародного демократичного союзу в Берліні

Порошенко візьме участь у Форумі Міжнародного демократичного союзу в Берліні