Електрика
Електрика 5 канал

Україна отримає електроенергію з Туреччини, допоможуть Молдова й Румунія: тривають переговори

Читайте по-русски
Україну намагаються ззабезпечити електроенергією "з гуманітарного аспекту"

Турецька компанія Karpowership, яка володіє флотом силових кораблів, веде переговори щодо забезпечення до 400 мегават електроенергії в Україну через Молдову та Румунію. Про це повідомила Зейнеп Гарезі, головний комерційний директор компанії.

Компанії працює переважно в напрямках Африки, Азії та Латинської Америки. Але енергетична криза в Європі та війна в Україні змусили компанію зосередитися на Європі, тривають переговори щодо забезпечення електроенергією України.

"Зараз ми ведемо переговори з Україною, включаючи Організацію Об’єднаних Націй та деякі інші організації з надання допомоги, щодо забезпечення близько 300 або 400 мегават електроенергії силовими кораблями, намагаючись знайти найкраще рішення щодо того, як і де розгорнути силові кораблі", – сказав Харезі.

Оскільки активи, призначені для України, не підлягають страхуванню, було вирішено розгорнути енергетичні кораблі в портах Молдови та Румунії, з яких електроенергію передаватимуть лініями електропередачі в Україну.

Харезі сказала, що технічно три-чотири кораблі, розміщені в різних портах Молдови та Румунії, можуть забезпечити необхідну пропускну здатність для України за конкурентними цінами.

"Ми намагаємося зробити так, щоб Україна була забезпечена електроенергією з гуманітарного аспекту", – зазначила вона.

За словами Харезі, після завершення технічних аспектів плану потужність у 300 мегават зможе задовольнити потреби в електроенергії до 1 млн будинків в Україні на місяць.

Читайте також: рашисти продовжують ракетний терор: як українцям підготуватися до наступних блекаутів

Нагадаємо, секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону розповів про наслідки останньої масованої ракетної атаки рф.

Дивіться також відео на тему: Ракетний удар московитів знеструмив майже всю Одещину: як виживають містяни

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Ракет залишилося на кілька масштабних атак: чи зміниться тактика ворога – сюжет
Наступний матеріал
За ґрати на 12 років вирушив священник московського патріархату, який "зливав" росіянам позиції ЗСУ
Loading...