Україна є лідером в Європі щодо застосування запобіжного заходу у вигляді арешту

  Україна є лідером щодо застосування запобіжного заходу у вигляді арешту серед країн Європи. Про це заявила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова. Про це вона заявила на міжнародній конференції про застосування практики Європейського суду з прав людини у правовій системі України.

  За її словами, вітчизняні правоохоронці і суди зловживають правом на арешт. Щороку рішеннями Феміди під вартою опиняються понад 60 тисяч осіб. Ніна Карпачова назвала таку практику ганебною і вважає, що їй покладуть край тільки після ухвалення нового Кримінально-процесуального кодексу. У ньому мають зафіксувати граничний термін утримання арештованого під вартою і таке поняття як "домашній арешт". Адже чимало людей через затягування судових процесів перебувають у СІЗО від 3 до 9 років, що інколи значно перевищує терміни ув’язнення. Карпачова також звернула увагу на катування арештованих правоохоронцями.

  Ніна Карпачова: "Судами щороку заарештовується понад 600 тисяч осіб. При цьому лише кожен шостий у подальшому звільняється з-під варти. Вкрай необхідно передусім прийняти новий Кримінально-процесуальний кодекс, зокрема запровадити такий запобіжний захід як домашній арешт. Треба підвищити санкцію з 3 до 5 років позбавлення волі як підставу для застовування арешту і запровадити гранічний термні утримання під вартою".

  Попередній матеріал
  ЗВТ з країнами СНД не суперечитиме євроінтеграції України, – Пятницький
  Наступний матеріал
  Мешканці Донецька рятують сквер від забудови [репортаж, відео]
  Теги: