5.ua

Угруповання "ДНР" вимагає закрити офіс чеської гуманітарної організації в Донецьку

  У суботу, 26 листопада, представники угруповання "ДНР" прийшли до донецького офісу чеської гуманітарної організації "Людина у скруті" з вимогою негайно згорнути її діяльність на Донбасі

  Як повідомив керівник організації Шімон Панек, представники бойовиків не повідомили причини, чому чеським гуманітарним працівникам відмовлено в акредитації, передає видання "Радіо Свобода".

  "Нас засмучує, що керівництво в Донецьку без будь-яких роз'яснень відмовило нам у доступі до людей, які насправді нашої допомоги потребують, і таким чином порушило міжнародне гуманітарне право", – заявив Шимон Панек.

  При цьому координатор допомоги Україні Томаш Коціан наголосив, що працівники "Людини у скруті" "досі виконували всі вимоги місцевих органів і систематично інформували їх про свою діяльність. Жодних причин для непродовження акредитації нам офіційно не назвали".

  Як повідомляють чеські ЗМІ, відповідно до вимоги сепаратистів "усі гуманітарні працівники "Людини у скруті" повинні впродовж 24 годин покинути терени офіційно не визнаної Донецької народної республіки".

  Чеська організація "Людина у скруті" надає гуманітарну допомогу жителям Донбасу від серпня 2014 року. Тільки впродовж 2016 року чеські гуманітарні працівники допомогли продуктами близько 490 тисячам жителів з непідконтрольних українській владі територій.

  Попередній матеріал
  На Донеччині схопили бойовика "Нациста"
  Наступний матеріал
  Бойовики знову обстріляли пункт пропуску "Мар'їнка"

  На Донеччині схопили бойовика "Нациста"

  Метою ОРДО є гуманітарна та екологічна катастрофи - Міноборони