Євгенія Булик: "Це вода така. Наливаю в бутилки і отстоюється".
Така рідина тече з кранів у квартирі не лише у будинку, де живе Євгенія Булик, а й по всьому мікрорайону Мар‘янівка. Мешканці нарікають - їхні будинки - найвіддаленіші від міського водоканалу. Тому саме до них і стікається бруд та іржа з труб.
Місцеві мешканці: "Ржавчини на палець ми випиваємо, печінка наша переробляє".
Місцеві мешканці: "У меня верёвочный фильтр. Он задерживает механические примеси, но он буквально за неделю становится коричневым".
Місцеві мешканці: "Вонюча вода у нас. Ми нею не користуємся взагалі. Ми тільки гроші за неї плотим".
У водоканалі про цю проблему знають. І визнають: з очищенням води не можуть упоратися.
Віктор Корець, головний інженер КП «Житомирводоканал»: "На сьогоднішній день вода по деяким параметрам не відповідає навіть 4-му класу, хоча ми маємо забирати з водосховища по першому класу. Наші труби, наші мережі не підлягають навіть ніякій критиці, бо такий знос основних фондів, тобто трубопроводів міста".
У міськраді порахували: для заміни труб - треба більше двохсот мільйонів гривень. У бюджеті міста таких коштів немає. Тому вирішили рятувати ситуацію дешевшим способом - промиванням труб водогону.
Андрій Онищенко, заступник начальника управління комунального господарства Житомирської міської ради: "У нас у місті - 70% мереж зножені і потребують повної заміни. Поміняти 350 кілометрів за рік, за два часу - нема такої можливості ні технічної, ні фінансової".
Натомість, у санепідемстанції переконують: їхні аналізи довели - вода, попри те, що вона має коричневий колір, для вживання безпечна.
Лариса Зембицька, завідувачка відділення комунальної гігієни Житомирської міської СЕС: "По лабораторним дослідженням у нас були встановлені 8 відхилень по санітарно-технічних показниках. Це лише показник такий, як каламутність. Тобто, по мікробіологічних показниках вода цілком безпечна і її можна вживати і можна пити".
Радять лише відстоювати та кип`ятити. А краще - пити воду тільки із колодязів. Хоча мешканцям мікрорайону Мар`янівка до такого не звикати.
Місцеві мешканці: "Їсти варимо з цеї води і п`ємо - шо ж робити? У нас же іншої немає. Є криниці - так там технічна вода щітається в той криниці".
Оксана Тркоз, Володимир Жабровець, 5 канал.