У Житомирі мешканці скаржаться на забруднену воду у водогоні [відео]

  Коричнева та смердюча - така вода тече із кранів у одному з мікрорайонів Житомира. Мешканці скаржаться: її можна використовувати лише як технічну і в жодному випадку не для приготування їжі. Санепідеміологи ж запевняють - вода цілком безпечна.

  Євгенія Булик: "Це вода така. Наливаю в бутилки і отстоюється".

  Така рідина тече з кранів у квартирі не лише у будинку, де живе Євгенія Булик, а й по всьому мікрорайону Мар‘янівка. Мешканці нарікають - їхні будинки - найвіддаленіші від міського водоканалу. Тому саме до них і стікається бруд та іржа з труб.

  Місцеві мешканці: "Ржавчини на палець ми випиваємо, печінка наша переробляє".

  Місцеві мешканці: "У меня верёвочный фильтр. Он задерживает механические примеси, но он буквально за неделю становится коричневым".

  Місцеві мешканці: "Вонюча вода у нас. Ми нею не користуємся взагалі. Ми тільки гроші за неї плотим".

  У водоканалі про цю проблему знають. І визнають: з очищенням води не можуть упоратися.
   
  Віктор Корець, головний інженер КП «Житомирводоканал»: "На сьогоднішній день вода по деяким параметрам не відповідає навіть 4-му класу, хоча ми маємо забирати з водосховища по першому класу. Наші труби, наші мережі не підлягають навіть ніякій критиці, бо такий знос основних фондів, тобто трубопроводів міста".

  У міськраді порахували: для заміни труб - треба більше двохсот мільйонів гривень. У бюджеті міста таких коштів немає. Тому вирішили рятувати ситуацію дешевшим способом - промиванням труб водогону.
   
  Андрій Онищенко, заступник начальника управління комунального господарства Житомирської міської ради: "У нас у місті - 70% мереж зножені і потребують повної заміни. Поміняти 350 кілометрів за рік, за два часу - нема такої можливості ні технічної, ні фінансової". 

  Натомість, у санепідемстанції переконують: їхні аналізи довели - вода, попри те, що вона має коричневий колір, для вживання безпечна.

  Лариса Зембицька, завідувачка відділення комунальної гігієни Житомирської міської СЕС: "По лабораторним дослідженням у нас були встановлені 8 відхилень по санітарно-технічних показниках. Це лише показник такий, як каламутність. Тобто, по мікробіологічних показниках вода цілком безпечна і її можна вживати і можна пити".

  Радять лише відстоювати та кип`ятити. А краще - пити воду тільки із колодязів. Хоча мешканцям  мікрорайону Мар`янівка до такого не звикати.

  Місцеві мешканці: "Їсти варимо з цеї води і п`ємо - шо ж робити? У нас же іншої немає. Є криниці - так там технічна вода щітається в той криниці".

  Оксана Тркоз, Володимир Жабровець, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Охендовський: цьгорічна передвиборна кампанія – найспокійніша з 2004-го року [відео]
  Наступний матеріал
  Офіцери УДО України перемогли на Чемпіонаті світу з багатоборства тілоохоронців
  Теги:
  Loading...