дошка_Костянтин Василенко 5.ua

У Вінниці відкрили меморіальну дошку першому міністру праці часів УНР

Іменну табличку першому міністру праці часів Української народної республіки 1917 року Костянтину Василенку встановили на будівлі фонду соцстраху.

Гроші на дошку збирали працівники фонду, які вважають Василенка основоположником своєї професії. Барельєф викарбували монахи Лядівського монастиря з білого каменю-пісковика. На дошці зображене погруддя Костянтина Василенка та його короткі біографічні дані. За часів радянської влади його неодноразово арештовували через боротьбу за незалежність України. Політв'язня стратили у Вінниці.

"Люди будуть звертати уваги, почитають, будуть розширювати свої знання про таких людей. Це не настільки, можливо поширена інформація, щоб люди знали, а так почитають і я думаю, що це буде нехай невеличкий плюс в нашу історію, в наше буття", - говорять містяни.

"Здавалося 1917 рік, триває ще Перша світова війна, Центральна рада, перші дні незалежної української держави і ось тоді уже Василенко стверджував зразки того, що ми зараз називали б приклад соціального страхування і на випадок трудового каліцтва і з тимчасової втрати працездатності. Це було на заводах Юзівки, в портах Одеси, Катеринослава, Києва", - зазначив директор виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Віталій Давиденко.

Нагадаємо, у Херсоні відкрили меморіал героям Небесної сотні та героям АТО.

Попередній матеріал
На Форум видавців у Львові приїдуть 10 зіркових іноземних письменників
Наступний матеріал
Вартість бензину в Україні впала на 50-60 копійок і знижуватиметься далі - експерт
Loading...