У Вінниці створили службу супроводу інвалідів [відео]

  Службу супроводу інвалідів - створили у Вінниці. Соціального асистента - можна викликати просто додому. Єдина умова - робити це треба завчасно, хоча б за два дні.

  Сюзанна Жуковська привезла документи до пенсійного фонду. Дівчина - на візку. Аби дістатися чиновницьких кабінетів, їй треба подолати майже 20 сходин. Самотужки з ними їй не впоратися, тому усі свої справи у фонді раніше просила вирішити рідних. Тепер, завдяки супроводу, дівчина взмозі сама відвідати установу.

  Сюзанна Жуковська: "Дуже зручно зараз стало при наявності цієї служби добратися до установ, які не є доступними. Наприклад, занести документи кудись там, якщо потрібно і там сходи ти ніяк туди не потрапиш".

  У новій службі поки лише два співробітника. Вони допомагають незрячим та людям з обмеженими фізичними можливостями добратися до установ. 

  Раїса Панасюк, голова ГО молоді з інвалідністю "Гармонія": "Наша людина навчена, яка може допомогти спуститися з поверху, може допомогти родичам, або сама спустити, якщо людина не дуже великої ваги".

  Викликати такого соціального асистента потрібно заздалегідь - за два дні. Самі супроводжуючі розповідають, з кожним днем їхні послуги стають більш популярними. Проте, двох працівників на 800 містян із обмеженими можливостями - замало.

  Андрій Дмитрук, працівник ГО молоді з інвалідністю "Гармонія": "Важко, бо багато людей звертається по допомогу, а всім же ж не допоможеш".

  Цей проект діє за фінансової підтримки різних благодійних фондів і триватиме він лише до листопада. До міської ради вже з`вернулися із проханням про створення такої державної служби у місті.

  Олена Бучацька, Ростислав Макогон, Вінниця, 5 канал

  Попередній матеріал
  Ураган Айрін - дістався Нью-Йорка [відео]
  Наступний матеріал
  Свято калини у "Мамаєвій Слободі" в Києві
  Теги: