Світлана Солдатко відприємець-переселенець у Вінниці 5 канал

У Вінниці 25 переселенців з окупованих територій відкрили власні справи

За допомогою грантів від ЄС новоспечені підприємці забезпечили робочими місцями понад 100 людей

У Вінниці, на новому місці проживання, 25 переселенців з окупованих територій Сходу та Криму відкрили власні справи. Гроші на розвиток бізнесу отримали від Європейського Союзу. Новоспечені підприємці не лише самі взялися за справу, а й створили робочі місця для інших вимушених переселенців.

Один із нових підприємців, луганчанин Олександр Вєрюханов розповів, що коли проросійські бойовики захопили його рідне місто, він вирішив перебратися на безпечнішу територію. До Вінниці переїхав у січні 2015 року. Зі стартовим капіталом для відкриття власної справи допоміг Євросоюз.

"Від Центру адаптації ми отримали новий автомобіль "Газель", нам це і дозволило найняти цих сім людей. Вісім у штаті і плюс один, який працює з рекламою. Плюс, безумовно ми і без гранту йшли до цієї мети, але це допомогло нам прискоритися мінімум на 3 роки вперед", – розповів приватний підприємець Олександр Вєрюханов.

Донеччанка Світлана Солдатко також переїхала до Вінниці. У рідному місті захоплювалася швацтвом, тож саме його вирішила перетворити на бізнес на новому місці. Взяла участь у конкурсі проектів за підтримки ЄС.

"Було дуже страшно, якщо чесно. Однією з умов було знайти ці гроші, щоб закупити на самому початку обладнання, а потім вони повинні були компенсувати. Ось це була найстрашніша умова – де їх знайти? Я навіть не уявляла, що нам як переселенцям хтось дасть кредити в банку. Нам дали кредит", – розповіла дизайнер Світлана Солдатко.

У конкурсі проектів взяли участь 40 вимушених переселенців зі Сходу та Криму. Журі обрало 25 проектів-переможців, які й отримали гранти загалом на 5 мільйонів гривень.

"Якщо навіть протягом року, до початку проекту підприємець приїхав і придбав обладнання, він надавав нам документи, ми приїздили перевіряли і відповідно відшкодовували вартість. Але в межах ліміту – не більше 15 тисяч євро на людину", – зазначив керівник проекту ЄС "Центр адаптації переселенців та підприємців із зони АТО та Криму у Вінницькій області" Валерій Нікітюк.

Новоспечені підприємці не лише самі роблять корисну справу, а й забезпечили робочими місцями понад 100 людей.

Олена Бучацька, Олександр Семенов

Попередній матеріал
"Навіщо показувати хто є головним?": Політичний експерт назвала помилку Тимошенко
Наступний матеріал
Журнал "Фокус" отримав 2 премії медіа-конкурсу Європи European Newspaper Award