У туристичні халепи українці потрапляють через незнання візових правил

  У туристичні халепи українці потрапляють через незнання візових правил - так німецькі дипломати прокоментували нещодавній випадок, коли сімох українців затримали на одному з кордонів Німеччини. Кілька днів туристів допитували, потім відправили назад до України, анулювавши їхні візи. Подробиці у матеріалі - Юлії Фінгарет.

  Український турист: "Нас на кордоні лишили і сказали, як хочете, так і добирайтеся, хочете - до Берліна, а з Берліна, як хочете так і летіть".

  Перед таким вибором Оксану поставили на німецькому пропускному пункті. Вона збиралася кілька днів подорожувати Німеччиною разом із групою туристів. Прикордонники запідозрили жінку в підробці документів і на дві доби затримали для перевірки. Окрім Оксани мандрувати далі не пустили іще шістьох українців:

  Оксана Наумчик: "Нас кожного допитували окремо, по одному, виводили з іншої сторони, шоб ми не спілкувалися одне з одним. Вони пояснили це так, шо в мене, наприклад, спортивна, у когось бізнесова віза, а ми їдем по туризму".

  Після інциденту на сайті німецького посольства в Україні з`явилося повідомлення під знаком оклику. Дипломати попередили - турист має в`їжджати в ту країну, консульство якої видала візу. А українці хотіли  подорожувати Німеччиною маючи дозвіл на в`їзд до Польщі. Вітчизняне МЗС таку позицію підтримує.

  Віталій Мошковський, начальник відділу візової політики МЗС України: "Ми можемо зрозуміти теж і німецьку сторону, вони захищають свій трудовий ринок, оскільки багато громадян України отримують візи в одній країні, а врешті решт опиняються в Німеччині, з абсолютно не туристичними цілями, власне працюють чи з якоюсь іще метою".

  Згідно з правилами, ті, хто має робочу візу, однак хоче порожувати європейськими країнами, має цей дозвіл анулювати. І оформити новий - туристичний. 

  Активіст: "Ну це - по-перше гроші, по-друге, прямо обмежує право громадян на пересування Європейським союзом уже з дійсною візою на руках".

  Чітке визначення мети поїздки громадські активісти вважають недоліком шенгенського кодексу і вже запропонували Євросоюзу його відкорегувати. Тим, хто відкриває довгострокові робочі візи, радять все ж таки спершу з`їздити за кордон у справах.

  Активіст: "Часто люди вдаються, якщо є запрошення, партнери, давай оформимо про запас. Зробимо візу хай буде, а чи скористаємося чи ні - не важливо. Не треба цього робити, бо потім можуть виникнути проблеми". 

  А туристам, які виїжджатимуть за межі України уперше, радять добряче розпитати консулів про свої права, щоби несподівано на кордоні не завернули геть.

  Юлія Фінгарет, Дмитро Дємішев, "5 канал"

  Попередній матеріал
  10 точок продажу алкоголю та цигарок демонтували у Києві
  Наступний матеріал
  Саркозі: Сьогодні день національної трагедії
  Теги: