У Тернополі звели пам`ятник Соломії Крушельницькій

  Тернопіль увічнив славетну землячку. Пам`ятник видатній співачці Соломії Крущельницькій нарешті звели у місті. Чекали цього тернополяни більше двох десятиліть. Тричі змінювалося і місце для монумента. Хоча бронзова Крушельницька уже готова до урочистого відкриття, подію відклали до Дня незалежності.

  Пам`ятник поки що офіційно не відкрили, тому він накритий білим полотном. Навколо споруди йдуть останні приготування – там облаштовують територію. Містяни заздалегідь пишаються, що нарешті неперевершена оперна діва повернеться на свою батьківщину.

  Пам`ятник Соломії Крушельницькій тричі змінював адресу. Спершу – його планували встановити на Майдані мистецтв. Потому - на вулиці імені оперної діви. Зрештою, обрали місце неподалік драматичного театру. Кошти на пам`ятник збирали гуртом.

  Бронзову чотириметрову фігуру Крушельницької створили тернопільські та рівненські скульптори. Їхній проект монумента обрала на конкурсі громада міста.

  Пам`ятників Крушельницькій у світі небагато. Досі погруддя знаної співачки були лише у львівській опері, у Мілані та у Варшаві. Тернопільський монумент планують відкрити до Дня незалежності.

  Тереза Костецька,
  Антон Слободян, Тернопіль, 5 канал  Попередній матеріал
  Бубка вирішив, що Україна взмозі провести Олімпіаду-2022
  Наступний матеріал
  Нащадки нацистів вибачалися у Бабиному Яру перед євреями за Голокост (відео)
  Теги: