5.ua

У Тернополі влаштували гастрономічний фестиваль «Галицька дефіляда» [відео]

  Смажиться, париться, вариться - у середмісті Тернополя просто неба гастрономічне свято. Додають настрою музики й танцюристи.

  Пригощають охочих автентичними стравами. Кулінари готують авторський наїдок. Джорджу зі Сполучених Штатів - гостеві «галицької дефіляди» - капусняк, поданий у справжній капустині, припав до смаку.  

  Джордж, гість свята: «Цікаво, я взагалі люблю вегетаріанські страви. І хотів попробувати це. Виглядає дуже смачно».

  «Галицьку дефіляду» вирішили влаштувати, аби заохотити українців вживати страви, виготовлені з екологічно чистих продуктів. Водночас упорядники фестивалю  популяризують національну кухню.

  Михайло Гросуляк, ресторатор: «Ми центр сільськогосподарської екологічно чистої їжі. І ми галицькі традиції використали у приготуванні їжі. Багатонаціональні. Тут багато народів лишили свій слід у приготуванні їжі. І поляки, і українці, і росіяни, і армяни, і євреї. Ми позиціонуємо себе як найкраща їжа в світі. Вот так».

  Тернополянин Василь з-поміж авторських наїдків обирає суто національні смаколики. 

  Василь: «Самогоночка з хроном, і канапка з сальцем. Дуже добре, смачне всьо гарно».

  Гостям з українського сходу теж припали до смаку страви, приготовані тернопільськими кулінарами. Кажуть, уже спробували вареники з різними начинками та рубці. Але найбільше вразила їх рибна юшка. 

  Дмитро, Гість свята: «Ну вкусно, юшка хорошая, хорошая. Капусняк мы варим дома но совсем не так».

  Марина, Гість свята: «Мы сегодня едим гречаники, вареники, рады что тут практически все похоже на наше. Есть конечно необыкновенные грибные блюда которых у нас нет в таком количестве. В нас больше рыба».

  «Галицьку дефіляду» влаштували тернопільські ресторатори вперше. І вирішили зробити забаву традиційною. Наступного року зобов’яжуть учасників створити щонайменше одну страву за давнім рецептом.

  Любов Ліхута, Олександр Карий, Тернопіль, «5 канал».

  Попередній матеріал
  У Перу захисники таврин протестували проти кориди
  Наступний матеріал
  У Пекіні через пожежу евакуювали центральну площу Тяньаньмень
  Теги:
  Loading...