вшанування жертв політичних репресій
вшанування жертв політичних репресій 5 канал

У столиці вшанували пам'ять жертв "Великого терору"

Пам'ятний молебень за жертвами політичних репресій відслужили біля Жовтневого палацу у Києві

Саме біля Жовтневого палацу у столиці за радянських часів був розташований штаб НКВС. І там масово розстрілювали українців. Ушанувати пам'ять репресованих прийшли кілька десятків осіб. Передусім це люди, що особисто зазнали переслідувань комуністичної влади та родичі загиблих     

"Сьогоднішня подія - це привід згадати всіх невинно вбитих і це наш обов'язок. Головний наш урок, що маємо сподіватися тільки на власні сили", - зазначив історик Володимир Сергійчук.

"Я політичний в'язень молодий  брєжнівських таборів. Мене арештувати у 1984 році, 14 вересня, я листівки друкував і розповсюджував за Незалежність України", - зазначив політвязень.

 

Жертв сталінських репресій згадували також у Биківні. До історико-меморіального заповідника Биківнянські-могили прийшли родичі репресованих та громадські активісти. Цьогоріч - уже  80-ті роковини великого терору.

Наймасовіші та найжорстокіші переслідування припали саме на період від 1937 до 1938 років. Засуджені на смерть - ті кого називали ворогами народу - не мали право оскаржувати смертельні вироки, які здебільшого ухвалювали навіть і не суди, а НКВС-івці. 

За період великого терору на території України засудили майже 200 тисяч людей. Дві третини з них - до розстрілу. У історії ці роки увійшли під назвою Єжовщина, за прізвищем головного ката - керівника народного комісаріату внутрішніх справ СРСР Миколи Єжова.

Попередній матеріал
На Дніпропетровщині відкрили пам'ятний хрест захисникам України
Наступний матеріал
Захоплення заручників у психлікарні Львова: останні подробиці у сюжеті
Loading...

Святкування з присмаком смутку: як у Львові відзначають День ВДВ

"Це були страшні бої": у Дніпрі вшановують полеглих під Шахтарськом воїнів

77 загиблих, з них 28 дітей: Львів'яни вшановують пам'ять жертв Скнилівської трагедії

В пам'ять про загиблих в АТО бійців на Закарпатті оголосили дні жалоби

"Хто вбив Павла": активісти прийшли під МВС із запитаннями

"Рік без Павла": у Києві вшановують пам'ять журналіста Шеремета