5 канал

"Хто вбив Павла": активісти прийшли під МВС із запитаннями

Артем Шевченко запевнив, що слідство триває і всі сліди вбивства ведуть до Росії, але наразі відсутня можливість провести низку розслідувань

На роковини вбивства Павла Шеремета кілька сотень небайдужих зранку зібралися на місці, де вибухнула автівка журналіста. Його вшанування розпочали з хвилини мовчання. Головне питання, яке обговорювали друзі загиблого та журналісти: чому через рік і досі невідомо, хто заклав вибухівку.

Щоб почути відповідь – активісти рушили ходою до Адміністрації Президента. Але там з ними ніхто не захотів спілкуватися. Тож звідти пішли до Міністерства внутрішніх справ. Там теж жоден із посадовців до них не вийшов. Поспілкуватися з активістами згодився лише речник відомства. Артем Шевченко запевнив, що слідство триває і всі сліди вбивства ведуть до Росії. Тож, щоби поставити крапку у справі, потрібно провести низку розслідувань на території Федерації. А такої змоги у слідчих наразі немає.

"Слідство досліджує великий обсяг матеріалів. Є певні результати цих досліджень, але немає чіткого підозрюваного або підозрюваних. На даний час ситуація принципово залишається такою, що ми не можемо похвалитися наявністю підозрюваних… Низка інших факторів, про які я вже сказав, свідчать про те, що доволі ймовірним, доволі вірогідним є саме російський слід у низці цих злочинів і безпосередньо у злочині щодо громадянина РФ Павла Шеремета", – зазначив Шевченко.

Крім того, він повідомив, що "якщо слідство дозволить і якщо буде що повідомити", МВС може представити новий звіт щодо результатів розслідування справи вже у другій половині року. Водночас активісти у зверненні, яке передали у міністерство, вимагають залучити до розслідування міжнародних фахівців. На їхню думку, це пришвидшить пошук винних.

"Ми закликаємо залучити іноземних слідчих, фахівців з різних країн для того, щоб вони могли взяти участь в розслідуванні цього вбивства, якщо на це неспроможні національні правоохоронні органи", – зазначила голова ГО "Центр з прав людини" Тетяна Печончик.

Журналіст Павло Шеремет загинув вранці 20 липня в результаті вибуху авто керівника "Української правди" Олени Притули, в якому він перебував. Вибуховий пристрій, який підірвав автомобіль з журналістом Павлом Шереметом, був закладений близько до місця водія.

Дивіться також фотогалерею:

Вибух авто з полковником СБУ в Маріуполі: у поліції показали фото з місця інциденту

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Розстріл біля ТРЦ в Києві: загиблий розшукувався у Росії за вбивство – поліція
Наступний матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО – відео
Loading...