У столиці прогнозують зростання кількості безпритульних [відео]

  Зростання кількості безпритульних прогнозують благодійники, які допомагають нужденним. Волонтери одного із фондів підрахували - якщо торік по безкоштовні обіди щодня до них зверталося близько шести сотень людей, то тепер годують майже тисячу. І це - лише у столиці. Як допомогають столичним безхатченкам - бачила Ксенія Дворнікова.

  Кухарка Валентина Долевська закінчує варити коронну страву борщ. За кілька хвилин його розвезуть Києвом, для безпритульних і малозабезпечених. Каже - на їжі не економлять усі страви калорійні та смачні.

  Валентина Долевська, кухар: "У нас мясные бульйоны, что летом, что зимой. У нас мясные бульйоны не выбывают. Нам завозят кости, мы их отбираем, мясо постоянно присутствует, плюс завозной фарш мы делаем котлеты, это все, яйца, все это в изобилии".

  Харчі складають у термо-бокси. Гарячу їжу розвозять містом за трьома маршрутами. За 5 годин накочують півтори сотні кілометрів і встигають об`їхати зо два десятки точок годування. За пізнім сніданком біля Дарницького вокзалу шикується черга. У ній і безпритульні, і малозабезпечені.

  Валерій Ніколаєв, малозабезпечений: "З півгода як хожу, як показали так і я не знав що є. Тут люди приходять тоже, і дома он з Ілліча приходять. Постоянно з мясом, з ковбасою з мясом".

  Таких як Валерій до точок годування приходить дедалі більше - розповідають благодійники. На одну порцію витрачають близько 7 гривень - гроші на це отримують з міжнародних грантів. Щодня по місту годують близько тисячі нужденних, тоді як минулого літа їх було - у півтора разу менше.

  Артем Макеєв, президент ВБФ "Соціальне партнерство": "Когда сейчас наступает зима, уже сейчас меньше рабочих мест, когда уже сейчас нестабильна наша валюта мы делаем вывод и предпосылку, что бездомных людей будет больше и это уже подтверждается".

  З похолоданням за їжею до благодійників почав приходити безпритульний Іван Конійчук. Розповідає, без житла та документів мешкає у столиці 4-й рік. Мобільна кухня для нього - єдина можливість поїсти гарячого. Каже, на благодійників єдина надія, особливо взимку.

  Іван Конійчук, безпритульний: "На зиму іду в реабілітаційний центр туда до "Стефанії". Поїду полюбому, а куда діваться, замерзнуть? Хлопці он ноги поотморожували, пальці. А скільки вже народу нема... Пропадають просто так. Скільки я знаю вже нема - той, той, той. Того спалили, того прибили, того убили".

  Подбати про нужденних взимку обіцяють і урядовці. Днями прем’єр Микола Азаров доручив виявити усіх безпритульних та організувати для них стаціонарні та мобільні пункти обігріву і роздачі одягу, їжі та ліків.

  Ксенія Дворнікова, Андрій Верстюк, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Вінниці виступив нідерландський хор імені Лисенка [відео]
  Наступний матеріал
  Без гарячої води до кінця дня залишаться мешканці чотирьох районів Києва
  Теги: