У Вінниці виступив нідерландський хор імені Лисенка [відео]

  У Вінниці голандці співали українських пісень. У місті виступив нідерландський хор імені Миколи Лисенка. Колектив складається із сорока людей. Капела заснована у 1996 році українським композитором та оперним співаком, уродженцем Івано-Франківщини Мирославом Антоновичем.

  Пол Хакенс - бізнесмен. Разом із дружиною він співає українською у голландському хорі імені Миколи Лисенка - від часу його заснування.

  Пол Хакенс, соліст хору: "Я вчився в Антоновича вокалу, слухав його лекції. Мене дуже вразили українські духовні літургії та українська пісня. Я вирішив, що маю не тільки надихатися цією духовністю, а й сам нею ділитися".

  Карла Хакенс, учасниця хору: "Я почула українську пісню і мені дуже сподобалося. Тож вирішила теж записатися до хору. Мови ми вашої не знаємо. Доводться спочатку писати для себе слова латиницею, а далі їх вивчати".

  Співає у хорі і син його засновника - доктора музикознавства, диригента та співака Мирослава Антоновича. Емігрувавши з України, чоловік не зрадив рідну культуру. 

  Роман Антонович, учасник хору: "Я гордий з того, що зробив мій батько. І я пишаюсь його справою".

  Попри поважний вік співаків - найстаршому учаснику - 83 - репертуар хору постійно оновлюється, а виступи завжди збирають аншлаги. Вінниця - не стала винятком, слухачі кажуть - у захваті від такого виконання.

  Своїми концертами учасники колективу намагаються передати багатство та красу української пісні.
  За часів існування - колектив побував у США, Канаді та країнах Європи. Нині тривають його гастролі Україною. Після Вінниці нідерландці співатимуть у Черкасах та Кривому Розі.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, "5 канал".

  Попередній матеріал
  В Аравійському морі горить судно з українцями
  Наступний матеріал
  У столиці прогнозують зростання кількості безпритульних [відео]
  Теги: