5.ua

У США досі не ухвалили державний бюджет

   

  Політики обрали держслужбовців грушею для биття - так прокоментував згортання більшості урядових програм президент Сполучених штатів Барак Обама. У Конгресі досі тривають суперечки щодо нового бюджету. Через протиріччя між Палатою представників і Сенатом майже мільйон держслужбовців пішли в неоплачувані відпустки. На роботі залишаються тільки працівники, від яких залежить національна безпека США. Під час виступу перед військовими у Вашингтоні, глава держави запевнив, що криза з головним кошторисом країни армії не торкнеться.

  Барак Обама, президент США: «На жаль, Конгрес не впорався зі своїм завданням і не зміг ухвалити бюджет. Наслідком цього стало згортання більшості урядових програм. Вони почнуть діяти тільки тоді, коли парламент відновить їхнє фінансування. Але ця ситуація не торкнеться людей у військовій формі. Загрози нашій національній безпеці не зникли, тож на своїх постах мають залишатися й люди, які бережуть спокій американців».

  Всі незручності від згортання урядових програм уже відчули на собі туристи та власники сувенірних крамниць. Багато музеїв, національних парків, історичних пам’яток і зоопарків тимчасово закрили. У людей, які планували відпочинок заздалегідь, пропали витрачені на нього гроші, а у господарів магазинів - зник виторг.

  Турист: « Отак - плануєш відпустку півроку, а то й цілий рік, приїздиш на місце - а тебе не пускають... Вельми неприємно».

  Власник крамниці: «Ми почекаємо день-два. Якщо проблема не розв'яжеться, доведеться зачинити крамницю».

  Американець: « Дуже прикро. Скільки людей страждають, а вони й досі не можуть домовитися».

  Більшість співробітників, відправило у неоплачувані відпустки й Міністерство енергетики. На роботу вийшли тільки працівники, які стежать за ядерним арсеналом США. У освітян залишається на витрати близько двадцяти мільярдів доларів. Цього, за умови скорочення кількості вчителів, вистачить на кілька днів. Окрім військових, від згортання урядових програм не постраждають працівники міністерств юстиції та внутрішніх справ, а також співробітники Федеральної резервної системи та пошти.

  Олександр Войтко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Дефіцит державного бюджету підскочив в два рази від початку 2013 року
  Наступний матеріал
  Міжнародні новини за 1 жовтня
  Теги: