Ірина Геращенко
Ірина Геращенко facebook.com/womenua.today

Геращенко про збільшення кількості заручників: "У списку – військові, цивільні, жінки"

За останніми даними від СБУ йдеться вже про понад 160 заручників на окупованих територіях

Кількість заручників, незаконно затриманих на окупованих територіях України, нині збільшилася до 162 людей. Про це в ефірі одного з українських телеканалів повідомила представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

За її словами, серед заручників є військові, цивільні, жінки і чоловіки. Також серед затриманих – один журналіст та ще троє волонтерів. Цю інформацію Геращенко оприлюднила, посилаючись на Центр СБУ зі звільнення заручників, а також на дані від військових та родичів, цивільних. Загалом, за її словами, на сьогодні йдеться вже про понад 160 заручників на окупованих територіях.

"Згідно з останньою інформацією, отриманою мною у Службі безпеки України – в центрі зі звільнення заручників – куди сходиться вся інформація від наших військових частин, від родичів цивільних. Це військові, цивільні, жінки і чоловіки. Серед них є і журналіст, і троє волонтерів. Власне, це ті люди, родичі яких звернулися до Служби безпеки України, аби їх рідних і близьких розшукували, внесли у відповідні списки і працювали за процедурою зі звільнення. Ми пройшли цю процедуру щодо верифікації, коли було опитано близько 100 людей, які категорично відмовляються переїжджати на окуповані території. Хоча нині вони знаходяться за гратами, вони там у присутності представників міжнародних організацій, зокрема ОБСЄ, підтвердили, що не бажають бути задіяні в цих процесах", – повідомила Геращенко. 

Нині українській стороні вдалося встановити місце перебування 94 людей. Утім, Геращенко відмовилася говорити про обмін заручниками до проведення зустрічі Тристоронньої групи у Мінську, запланованої на 29 листопада. Саме тоді українська сторона очікує на точну дату великого обміну.

Зауважимо, що раніше українська сторона говорила про 158 заручників на окупованих територіях. 

Нагадаємо, дещо раніше Ірина Геращенко натякнула на звільнення заручників і зауважила, що цей процес "потребує тиші".

Попередній матеріал
"ЛНР vs ДНР": Україні потрібно посилювати режим безпеки на лінії фронту
Наступний матеріал
В ЄС розроблюють "дорожню карту" співпраці з Україною – Грибаускайте
Loading...