У селищі Комунар в Макіївці понад 100 родин вимагають визнати аварійними 12 будинків [відео]

  У селищі Комунар в Макіївці понад 100 родин вимагають визнати аварійними 12 будинків. У багатоповерхівках падають стелі, а в одному з помешкань завалилася стіна. Ускладнює ситуацію і те, що ці будинки офіційно нікому не належать. Шахта списала їх зі свого балансу, а міська влада - не взяла.

  Мешканець аварійного будинку: "Этот угол начал трещать, как стенка завалилась".
   
  Цегляна стіна двоповерхівки завалилася місяць тому. Утім люди тут мешкають досі - переїхати їм нікуди. Кажуть, місцеву владу про можливі руйнації попереджали
   
  Світлана Мусатова, мешканка аварійного будинку: "Это назревало. Оно же не в одночасье завалилось. Отставало, отставало. Теперь живем в таком доме. Переселяться нам некуда и ждать помощи тоже неоткуда. Мы ни к кому не присоединены, за нас никто не отвечает".
   
  Житель будинку: "Аккуратненько поднимайтесь, а не то снег в башка попадет. Посмотрите – это ужас, да. Вот так вот люди живут".
   
  В одній із квартир сусіднього будинку впала стеля. Родина, яка тут мешкала, тимчасово переїхала до родичів. Люди бояться - споруда може будь-якої миті скластися наче карткова хатка.
   
  Ірина Васильцова, голова будинкового комітету: "Потолка на кухне вообще нет. Это чердак на кухне. Все рухнуло. Как можно жить – трещина идет на улицу. Будет хуже, чем в Макеевке. Как можно в таком аварийном доме жить?"
   
  Аварійні будинки належали шахті "Зуївська", яка припинила своє існування ще у 2002 році. Підприємство не передало їх на баланс міської ради. Так будівлі стали нічийними. Чиновники пропонували жителям створити ОСББ. Кажуть, лише за таких умов зможуть допомогти.
   
  Віталій Кіжаєв, перший заступник Макіївського міського голови: "Восемь домов сказали, что, может, мы подумаем, создадим ОСМД, а 4 категорически отказались от сотрудничества, сказали - мы как жили, так и будем жить. Мы направили письмо в Министерство топлива и энергетики, чтобы они распорядились судьбой этих домов. Теперь ждем ответа от них".
   
  Мешканці аварійних будинків найближчим часом хочуть звернутися до міністра ЖКГ та Президента. Проситимуть - обстежити їхні домівки і дати висновок - чи можна у них  жити безпечно.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Макіївка, Донеччина, 5 канал

  Попередній матеріал
  Австралійська влада евакуює цілі міста на сході країни через потужні повені
  Наступний матеріал
  У Києві перебої із міською електричкою
  Теги: