У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11331 "Про промислову політику та прогнозованість реального сектора економіки", який передбачає концепцію економічного бронювання військовозобов’язаних від мобілізації.
Про це повідомив голова комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.
"У законі ми заклали концепцію "економічного бронювання", яка дозволить зберегти для економіки важкозамінних спеціалістів", – зазначив він.
За словами Наталухи, бронювання працюватиме таким чином:
- кожен субʼєкт господарювання, який сплачує підвищений військовий збір у 20 000 грн на місяць за працівника – має можливість його забронювати;
- сплата підвищеного збору відбувається не працівником, а самим бізнесом. Він сам визначає, хто для нього найбільш критичний і підтверджує це відповідними податками;
- бронювання поширюється на кожен субʼєкт господарювання, що нівелює проблему, наприклад, з неможливістю броні для представництв міжнародних компаній чи ФОП. Останні можуть забронюватися, якщо підтвердять реальне ведення діяльності протягом останнього року;
- відсоткову межу заброньованих та процедуру визначатиме Кабмін. Механіка сплати підвищеного військового збору окреслена у повʼязаному законопроєкті №11332 "щодо особливостей сплати воєнного збору за бронювання військовозобов’язаних".
Як наголосив Наталуха, ці законопроєкти є результатом піврічної роботи великої команди людей, які проводили консультації, моделювали різні сценарії та вели діалог, як з урядовцями, так і з бізнесом.
Незабаром додадуть два альтернативні законопроєкти, що міститимуть:
- модель із бронюванням за рівнем зарплати у понад 35 тис. грн,
- змішану модель – 35 тис. грн зарплати для найманого працівника, 20 тис. грн військового збору для ФОП.
Водночас, на думку голови Комітету ВРУ з питань національної безпеки та оборони Олександра Завітневича, "економічне бронювання" в якомусь вигляді точно буде.
"Тут суспільство розкололося. Щоб ми не ділили на бідних і багатих, вибачте. Але все одно якийсь баланс ми будемо шукати, тому що, ще раз повторюсь, фронту без тилу не буває, і тилу без фронту не буде. Без нашої економіки, без податків не буде за що фінансувати фронт", – сказав він в інтерв'ю ВВС.
Читайте також: Кабмін підтримав можливість бронювання співробітників у "Дії" – як це працюватиме.
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.