У раді суддів спробували пояснити, чому їм не подобається закон про люстрацію

  Верховний суд просить Конституційний суд розтлумачити положення закону "Про очищення влади" лише у тій частині, що стосується чистки суддівського корпусу. Про таке заявила голова ради суддів України Валентина Симоненко.


  З її слів, подання ніяк не впливає на дію закону щодо інших представників влади. Поки КС розглядатиме прохання, закон діятиме. Якщо так станеться, що Конституційний суд визнає неадекватність деяких положень, це якщо КС взагалі візьметься розглядати – бо може і відмовити Верховному суду.

  Як пояснила Симоненко, у суддів два запитання. Перше – чому в законі йдеться про люстрацію усіх представників судової влади. Друге – чому під дію закону підпадають судді, котрі після Революції Гідності були амністовані за законом "Про відновлення довіри до суддів".

  Валентина Симоненко вважає: "За міжнародними стандартами, особа не може бути притягнута двічі до відповідальності. А щодо цих суддів виходить, що особа двічі притягнута - законом "Про очищення влади"" і законом "Про відновлення довіри". І за двома різними процедурами".

  Попередній матеріал
  До Харкова на відпочинок прибув 22-й батальйон тероборони
  Наступний матеріал
  Національна збірна України з гімнастики може опинитись на вулиці