У Пироговому навчали весільних обрядів (репортаж)

  Весільних обрядів навчали у Пироговому під Києвом. У музеї просто неба фольклорні колективи з Київщини, Рівненщини та Вінниччини показували як прикрашати коровай та вбирати наречену до шлюбу.

  Бабці із села Дударків знають запоруку щасливого шлюбу - уся сіль у весільному короваї. Споконвіку до його випікання запрошували лише заміжних жінок. І лише тих, в кого родинне життя вдалося. Бо як коровай випечуть, таким і життя молодих буде.

  А ось до розплітання коси молодої - заміжним зась. Тут за гребенці беруться лише дружки. На чолі із молодшим братом нареченої. Змащують волосся медом, вплітають монети, а ще часник - щоб від лиха оберігав.

  Значення велике мав не батько, а материнська рідня. І зокрема брат матері - дядько і молодший брат - оцей молодий хлопчик, який уособлював сутність роду й означав молодість - здоров`я.  

  На святі один за одним відтворюють усі прадавні весільні обряди: і викуп молодої, і благословення батьків. Обминають лише вінчання - бо пари то несправжні. Ірина та Костянтин закоханих грають не вперше. Переконують: коли самі побратися заволіють, робитимуть це за народними традиціями.  

  Тих, у кого ж весілля вже близько, припрошують на святковий ярмарок. Тут придбати можна усе - від весільної випічки до шлюбного вбрання. Найпопулярніші - рушники. На додачу - добрі поради.

  Весільний фестиваль восени проводять невипадково. За прадавньою українською традицією найбільше шлюбів укладали саме у вересні та жовтні. Після того, як жнива закінчувались. А ось пік весільних гулянь припадав на Покрову.

  Марія Коренюк, Андрій Верстюк, 5 канал 

  Попередній матеріал
  Сьогодні - День танкіста (репортаж)
  Наступний матеріал
  Німеччина готується до парламентських виборів
  Теги: