5.ua

У прокат вийшла стрічка «Параджанов» [відео]

  Вірменським коньяком публіка налаштовується на фільм про вірменсько-українського кіногенія. Параджанов у пістрявих балахонах розкаже з екрану, кого любив, з ким бився і як знімав свої найвідоміші шедеври.

  Аби зафільмувати художню біографію режисера довелося крім Києва об’їздити Закарпаття, Тбілісі й навіть - Париж. А епізод, коли Параджанова кидають до буцигарні, знімали у справжній колонії в Дрогобичі.

  Олена Фетісова, співрежисер фільму «Параджанов»: «В’язні у нас знімалися у фільмі. Реальні люди, які були».

  Про нетрадиційну орієнтацію Параджанова режисери говорять спокійно - як у стрічці, так і на прем’єрі.

  Серж Аведікян, співрежисер, виконавець головної ролі: «Он был нормальным гомосексуальным».

  Посьорбує коньяк і пригадує, як познайомися з Параджановим виконавець головної ролі і співрежисер Серж Аведікян. Було це - на ранок після Нового року. З того часу вони дружили - аж до смерті режисера у 90-му. Через Сержа моднику Параджанову свої кашемірові светрики передавав французький курюр’є Ів Сен Лоран. В образі кіногенія Аведікян продовжує імпровізували й після закінчення зйомок. Каже - Параджанову таке б сподобалось.

   

  Серж Аведікян: «Он был очень интересным провокатором. Потому что он делал мизансцен такой. Он бы говорил с тобой и сделал вот так».

  Тільки після фінальних титрів - останньою з кінозали виходить Світлана Іванівна - вдова Сергія Параджанова.

  Світлана Іванівна, вдова Сергія Параджанова: «Моментами настолько похож, что у меня мороз по коже пробегал».

  Картину вона дивиться уже втретє. І щоразу особливо чекає на сцену побачення.

  Світлана Іванівна, вдова Сергія Параджанова: «Это свидание в тюрьме. Через стекло. Потом Сергей написал письмо - выходи за меня замуж. Но не получилось. Не случилось. Потом он еще раз делал предложение. Будучи уже на свободе. Он говорил: «Выходи за меня замуж, венчать нас будет католикос, только пожалуйста, не худей».

  Трохи набрати ваги довелося російській акторці, аби зіграти музу генія. На київській прем’єрі вона нарешті знайомиться з дружиною Параджанова. До того режисерка  - забороняла їм бачитись. Аби уникнути копіювання.

  Перший глядач: «Я, конечно, напришивалась. Много раз. Конечно, фотографий в интернете много смотрела. Она такая женщина со стержнем. Такое благородное лицо».

  Другий глядач: «Изобразила, так сказать, училку ха-ха. Прямая спина ха-ха».

  Лариса Кадочникова, акторка, знімалась у Сергія Параджанова: «Вот я не могу сказать, что я потрясена. Есть какая-то оболочка Параджанова и есть какая-то пустота. Энергии, его я не почувствовала».

  Разом з українською стрічкою - за Оскар в категорії кращий іноземний фільм - будуть боротися фільми з шістдесяти країн світу, зокрема і російський Сталінград Федора Бондарчука.

   Анастасія Бабенко, Іван Довганик, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Вітчизняне МЗС рекомендує українцям не відвідувати Лівію
  Наступний матеріал
  Невідомі у Сімферополі зірвали показ фільму про рок-гурт «Пусі Райот»
  Теги:
  Loading...