У полоненого екіпажа "Фаїни" їжі і води - на 5 днів,- Карпачова

  Рівно на 5 днів має вистачити провіанту екіпажу корабля "Фаїна". Про це попередила український омбудсмен Ніна Карпачова. Вона зустрічалася з родичами полонених українців. Рідні моряків учора приїхали в Київ, щоб зутрітися із Президентом Віктором Ющенком.
  Другий день родичі полонених в сомалійських водах українців шукають у столиці відповіді на одне запитання: коли ж вони побачать своїх близьких. З цим і прийшли до уповноваженого з прав людини. Ніна Карпачова вважає: єдиний спосіб повернути бранців - заплатити піратам 8 мільйонів доларів викупу. Хто має знайти ці гроші - невідомо. Їжі і води у моряків - на 5 днів.

  Ніна Карпачова, уповноважена ВРУ з прав людини: "Пірати поки що відмовились від продуктів, які вже були підготовлені. але харчів. Води морякам вистачить на 5 днів, щоб ви знали. стан здоровя у екіпажу на сьогодні задовільний. усіх без виключення".

  Судно "Фаїна", яке перевозило продані Україною Кенії танки, гранатомети і боєприпаси - перебуває в полоні з 25 вересня. На кораблі двоє росіян і 17 українців. Підірвати корабель з усією зброєю на борту та з екіпажем пірати обіцяли ще вчора. Але останньої миті погодилися продовжити переговори. Карпачова переконує: силового розв`язання не буде. Але родичі більше вірять погрозам, ніж заспокійливим словам. Вони вже самі збирають гроші для викупу.

  Ольга Гіржева, мати полоненого: "Вчора ми зрозуміли одне - грошей не буде, ми маємо їх зібрати самі. Сьогодні ми робимо все для того, щоб ці гроші зібрати. Що у нас є - ми віддамо. Якщо чесно, звонили мої учні - я сама вчителька, працюю в сільській школі звичайній,- сказали: Ольга Дмитрівна, скільки треба зібрати грошей - ми зберемо".

  Жінки просили зустрічі з Президентом ще у понеділок. Але прийняли їх у Секретаріаті лише сьогодні. Тепер у переговірний процес із піратами вступає посередник - міжнародна компанія з досвідом визволення полонених, запевнили родичів на Банковій. 

  Ірина Герасимова, Віктор Сніжко, 5 канал
  Попередній матеріал
  Кожем`якін попереджає про можливість військового перевороту
  Наступний матеріал
  На світових фондових біржах - значне зростання котирувань
  Теги:
  Loading...