Нагрудні камери для поліцейських

У поліції прокоментували скандал із обшуком журналісток у суді

Речник Нацполіції повідомив, що під час цих заходів було виявлено представницю одного з громадських рухів

У Нацполіції наголосили, що 21 лютого 2018 року в Оболонському райсуді під час огляду жінок-відвідувачок дотримувалися закону. Про це написав у Facebook речник Нацполіції Ярослав Тракало.

"У кожній країні є свої правила щодо забезпечення безпеки перших осіб держави. У нас цим питанням опікується Управління державної охорони. Саме ця установа чітко формує підходи та заходи безпеки. Це означає, що всі державні органи, які мають відношення до процесу забезпечення безпеки, діють чітко і відповідно до інструкцій", – написав Тракало.

Щодо дій поліції в Оболонському суді, він уточнив, що заходи по забезпеченню безпеки проводилися винятково відповідно до ст. 29 ЗУ "Про Національну поліцію".

"А поверхневий огляд жінок – у суворій відповідності з ч. 3 ст. 34 Закону України "Про Національну поліцію": "Поверхнева перевірка здійснюється поліцейськими відповідної статі...". Жінки-поліцейські просили жінок, які виявили бажання бути присутніми на цьому судовому засіданні, – розстебнути верхній одяг (нічого більше!)", – додав Тракало.

Він нагадав, що під час цих заходів було виявлено представницю одного з громадських рухів, "яка мала на меті виразити свій протест в доволі епатажний спосіб", з якою провели роз'яснювальну бесіду і відпустили.

"Якщо у когось від процесу перевірки склалось хибне враження щодо дій поліції, будь ласка, поставтеся з розумінням", – написав Тракало.

Нагадаємо, 21 лютого 2018 року в Оболонському райсуді Києва під час розгляду справи про державну зраду Віктора Януковича був допитаний Президент України Петро Порошенко. У цьому зв'язку було посилено заходи безпеки, зокрема, біля суду та на прилеглих до нього територіях чергувало більше півсотні правоохоронців, також проводився посилений огляд жінок – відвідувачок, у тому числі журналісток, зокрема, просили зняти верхній одяг, щоб перевірити відсутність написів на тілі.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Безладдя й барикади: що залишилось від Святошинського суду після "захисників Коханівського" – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У США озброєна жінка в'їхала в огорожу Білого Дому: що відомо
Наступний матеріал
Трамп назвав ганьбою дії Сирії та Росії у Східній Гуті

Підпал офісу журналістів "Четвертої влади" у Рівному – подробиці

Українського журналіста Павла Шаройка судили у Мінську: вирок тримають у таємниці

У Варшаві двох українців жорстоко побили в автобусі за їхню національність

Шкільний скандал у Дніпрі: у конфлікт п'ятикласника з однолітками навіть втрутилася поліція

"ЗА ЧАЙ.COM": український мовознавець, професор Олександр Пономарів в ефірі "5 каналу"

Поліція зняла охорону з Шевченківського райсуду – як відреагували у Вищій раді правосуддя