У НБУ запевняють – не отримали жодних документів про затримання свого посадовця

  Нацбанк не отримував жодних документів, що стосуються слідства відносно заступника голови НБУ Бориса Приходька, тож він поки що залишається на своїй посаді.


  Такий коментар з’явився на офіційній сторінці НБУ у Facebook. Раніше про затримання Бориса Приходька повідомив перший заступник генпрокурора Микола Герасимюк. Приходьку інкримінують розкрадання і легалізацію коштів, здобутих злочинним шляхом, в особливо великих розмірах.

  Покарання за цією статтею передбачене у вигляді позбавлення волі терміном до 12 років. Слідчі встановили, що протягом лютого цього року Приходько за попередньою змовою з головою правління приватного аграрного фонду та службовими особами одного з банків – незаконнозаволоділи понад двома мільярдами гривень та розтратили їх на власний розсуд. Корупційна схема виглядала так, нібито неплатоспроможний банк викупив облігації у приватного аграрного фонду. Після цього попросив у Нацбанку суму на рефінансування діяльності і не повернув її. У Генеральній прокуратурі не виключають, що до цієї схеми причетні високопосадовці.

  Микола Герасимюк розповів: "Очевидно, що вказаний злочин неможливо було вчинити без сприяння вищих посадових осіб держави, центральних органів влади та власників ПАТ Брокбізнесбанку. На першому етапі слідством прийнято рішення про притягнення до кримінальної відповідальності посадовців, які виступили безпосередніми виконавцями злочинних дій. Слідством перевіряються версії щодо можливої причетності до вчинення злочину керівників середньої ланки, начальників департаментів управлінь та інше Також висунута та перевіряється версія про причетність до вчиненого злочину вищих посадових осіб держави, в безпосередньому підпорядкуванні яких були виконавці вчинення злочину".

  Попередній матеріал
  Глава СБУ розповів про головну загрозу національній безпеці
  Наступний матеріал
  У Криму загинув член Ради Федерації Федеральних Зборів Росії