Україна НАТО
Україна НАТО Shutterstock

У НАТО відреагували на вимогу Зеленського надати перелік реформ для отримання Плану дій щодо членства в Альянсі

Читайте по-русски
За словами Генсека НАТО, Україна має продовжувати реформи

Спеціальний представник генерального секретаря НАТО Джеймс Аппатурай зазначив, що переліку конкретних реформ, які повинна запровадити українська сторона для вступу в Альянс, немає, передає "5 канал".

Він наголосив, що Україна має продовжувати реформи для вступу, адже надання ПДЧ та прийом до НАТО це не лише технічні питання, а й політична воля. Представник Альянсу зауважив, що до розширення мають бути готові не лише в Україні, а й у самому НАТО.

"Через 13 років після Бухарестського саміту в НАТО слід закінчити період невизначеності. Уже сьогодні ми хотіли б отримати вичерпний перелік реформ, виконання яких дозволить перейти до наступного етапу нашої інтеграції з Альянсом", – казав тоді президент.

Спеціальний представник генсека НАТО повідомив: "Скажу прямо: це так не працює. Тому що немає конкретного переліку критеріїв, після виконання яких було надано ПДЧ чи членство в НАТО. Тому що важливі не лише технічні вимоги, а й політичні рішення. І тут немає прямого причинно-наслідкового зв'язку між технічними критеріями і військовою готовністю. Але, звісно, без практичного виконання реформ не може бути й політичного рішення. Тому виконання самого лише переліку умов недостатньо".

Нагадаємо, що голова Військового комітету Організації Північноатлантичного договору сер Стюарт Піч у межах візиту до України 6-7 квітня провів зустріч із головнокомандувачем Збройних сил України генерал-полковником Русланом Хомчаком у Львові та розповів, що потрібно зробити Україні для наближення до Альянсу.

Попередній матеріал
"Це процес заради процесу" – Лубінець прокоментував судовий розгляд щодо "Кузні на Рибальському"
Наступний матеріал
Реінкарнація режиму Януковича і підрив обороноздатності України – Турчинов про справу "Кузні на Рибальському"
Loading...

Sea Breeze-2021: як проходили масштабні навчання в Одесі – фотогалерея

"Корумпована Україна несумісна з цінностями ЄС і НАТО": Порошенко про ініціативу "слуг" заборонити оскаржувати в суді рішення РНБО

Кандидати на посаду канцлера Німеччини категорично відповіли на звернення Зеленського

У Бердянську та Маріуполі завершується зведення військових містечок за усіма стандартами НАТО

Росія буде "на пузі відповзати" після інциденту із британським кораблем у Чорному морі – нардеп

Страх і ненависть перед відкритими дверима НАТО – "Час Ч + Афтепаті на хаті"