У Миколаєві відкрилась виставка робіт майстра-моделіста [відео]

  Мініатюрні кораблі, що вміщуються на долонях, створює мешканець Миколаєва Володимир Горевой. У копіях морських суден XVI-XVII сторіч відтворені усі деталі. Мініатюри, які майстер створював упродовж 30 років, нині можна побачити на його першій персональній виставці.

  Морськими кораблями Володимир Горевой захоплювався з дитинства. Спочатку спостерігав за роботою батька, який працював на суднобудівному підприємстві. А вже з 10 років почав створювати копії суден. За 30 років майстрування розробив власну технологію. 

  Володимир Горевой, майстер: "Стараюсь, чтоб в моих моделях передавалось вот это очарование огромных кораблей, но вот уменьшенных до размеров, чтоб они могли поместиться на ладони. Это как персональные талисманы".

  Нині захоплення Володимира - судна XVI-XVII сторіч. Для їхнього виготовлення використовує очерет, шовк та людське волосся. Щоб копіїї були досконалими - майстер вивчав спеціальну літературу, в архівах розшукував креслення. За тридцять років створив понад сотню мініатюр. Для виставки підготував - найліпші.

  Валентина Кривцова, організатор виставки: "Искусствоведы отмечают, что в Украине не существует мастеров, которые занимаются в этой технике и преподносили бы в таком масштабе свои работы".

  Відвідувачі виставки - від побаченого у захваті.

  Відвідувачі: "Очень интересная, кропотливая, трудоемкая работа. Очень много мелких деталей. Конечно, не один месяц нужно потратить, чтобы сделать такую точную копию, чтоб соответствовала макету".

  Відвідувачі: "Больше всего понравился пиратский корабль. Но там могут только муравьи жить…"

  Відвідувачі: "На абордаж!"

  Відвідувачі: "Мне понравились корабли такие, яхты, ну корабли такие малюсенькие".

  Це перша персональна виставка Володимира Горевого. Тепер у планах - наступна. До неї майстер готує ще менші мініатюри морських суден. 

  Оксана Сегень, Павло Ткаченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Норвегії церкву законодавчо відділили від держави
  Наступний матеріал
  У Мінагрополітики розробили національне меню для фанів Євро-2012
  Теги: