У МВС хочуть повернути витверезники

  Назад у майбутнє. Міністерство внутрішніх справ вирішило відновити радянську практику боротьби із пияцтвом - витверезники. За останній час згадки про ці заклади збереглися лише в анекдотах та переказах. Ініціатива Міністерства вже спричинила реакцію лікарів та правозахисників, які в один голос кажуть, що приведення людей у тверезий стан у такий спосіб не виправдано ані з медичної ані з правової точки зору.

  Дебютна дегустація шампанського у 9 класі письменника Сергія Пантюка довела до витверезника.

  Удруге у витверзнику Сергій Пантюк досвятковував свою першу зарплату - 380 рублів. Того разу від ночівлі в спецзакладі врятував телефонний дзвінок родичеві-полковнику.

  Леся Головата, 5 канал: "Одинадцять років тому тут був витверезник. міліцейські партулі привозили сюди отямлюватися під холодним душем людей напідпитку. Нині сюди добровільно приходять ті, хто вирішив відмовитися від алкогольної чи наркотичної залежності".

  Те, що давно стало хмільними спогадами з легкої руки міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова, знову може стати реальністю. Правоохоронці стверджують - 80% злочинів в Україні скоюються на побутовому ґрутні за пляшкою оковитої. У МВС хочуть підпорядковувати витверезники Міністерству охорони здоров`я.

  Медиків така ініціатива дивує. Українці споживають приблизно стільки ж алкоголю, як британці чи італійці, які навіть не здогадуються, що таке витверезники. То кого ж повинні приводити до притомності у витверезниках в Україні так і не зрозуміли.

  Одним фронтом із медиками виступили і правозахисники. Якщо такі витверезники законодавчо легалізують, одразу подаватимуть до суду. Адже будь-яке примусове лікування - порушення прав людини.

  Леся Головата, Сергій Клименко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Суд визнав свободівця винним у "організації несанкціонованої ходи опозиції"
  Наступний матеріал
  У ПАР відзначають річницю початку боротьби проти апартеїду
  Теги: