У Музеї авіації представили літак-амфібію Б-6 1947-го року

  65-ту річницю Перемоги відзначили у Державному Музеї авіації. До свята там презентували новий експонат - єдиний в Україні літак-амфібію Б-6, розроблений 1947 року. Подивитись на військовий літак запросили близько трьох десятків ветеранів. А щоби ті більше поринули в атмосферу воєнних років, у Музеї відтворили і події останнього року війни.

  У їхніх очах - і радість, і смуток. Ветерани війни прийшли відзначити річницю Великої Перемоги.
  Більшість запрошених - морські льотчики. Для них Музей підготував особливий подарунок. Тут презентують єдиний збережений в Україні експонат першого післявоєнного літака-амфібії Б-6. Він простояв на озброєнні Військово-морського флоту близько 20-ти років.

  Зі ста двадцяти трьох літаків цього типу до наших днів у світі збереглися лише три екземпляри. Окрім України, таке повітряне судно є ще у Росії та Китаї. Український експонат перед тим, як потрапити у музей, 35 років простояв на постаменті на березі бухти Донузлав під Євпаторією. Вандали його розібрали та намагалися продати унікальну машину за кордон - за ціною металобрухту. Врятувати експонат для Музею авіації взялися працівники Євпаторійського авіаремонтного заводу. Впоралися менш ніж за півроку.   

  З небес на землю. Від літаків - до піхоти. Після презентації Бе-6 ветеранів розважають відтворенням бойових подій. У формі радянських та німецьких військ - члени клубів історичної реконструкції та курсанти Національного авіаційного університету. Серед вояків і киянин Сергій В`юшин. За фахом він стоматолог, на полі битви - солдат Вермахту.

  За боєм не на життя, а на смерть спостерігають і старий, і малий. Організатори ж переконують: свято влаштовували для обох поколінь. Для молоді, щоби знала, як це було. Для ветеранів - щоби, хоч на мить ще раз відчули смак Перемоги.   

  Марія Коренюк, Сергій Кондратьєв, 5 канал

  Попередній матеріал
  Російські військові відбили у сомалійських піратів танкер
  Наступний матеріал
  Нижню палату парламенту обирають у Великій Британії
  Теги: