Вакцинація
Вакцинація Shutterstock

У МОЗ розповіли, що чекає на невакцинованих українців у разі локдауну

  Читайте по-русски
  Проте у відомстві мають спочатку переконатися, що кожна людина мала доступ до вакцинації

  У невакцинованих громадян можуть виникнути певні труднощі в разі погіршення епідемічної ситуації та посилення карантинних обмежень, розповів заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю BBC News Україна.

  "Я б не називав це покаранням, тому що вакцинація є добровільною. Але щепленим людям однозначно буде простіше користуватися послугами, відвідувати публічні заходи. Вакцинація є ознакою того, що людина розуміє, що це досягнення науки, яке може врятувати життя. Щеплення рятує нас від того, щоб не стати джерелом інфікування для інших. Ми будемо йти за сценарієм європейських країн, коли для невакцинованих створюють максимальні перепони в доступі до публічних місць, де може поширюватися інфекція", – зазначив він.

  За його словами, для того, щоби запроваджувати будь-які каральні заходи, спочатку потрібно переконатися, що кожна людина мала доступ до вакцинації.

  "Тобто спочатку треба всіх забезпечити вакцинами. Вже після того, як залишились одні противники вакцинації, застосовувати більш жорсткі міри. Однак я впевнений, що в Україні не будуть застосовувати якісь каральні заходи. Одним зі шляхів, як балансувати між забороною і дозволами, є варіант, коли невакциновані можуть регулярно здавати ПЛР-тести. Результат приносити роботодавцю. Тобто принцип – вакцинуйся або тестуйся", – додав Кузін.

  Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко анонсував, що люди, які мають сертифікат про щеплення, зможуть відвідувати публічні місця навіть у разі нового локдауну

  Попередній матеріал
  Стало відомо, хто очолить "Укравтодор" – Кабмін обрав переможця конкурсу
  Наступний матеріал
  У майбутньому в Україні один працюючий українець утримуватиме кількох пенсіонерів – Мінфін
  Loading...

  Україна отримала майже 800 тис. доз вакцини AstraZeneca від Греції, Польщі та Литви

  Щеплення від коронавірусу в Києві починають робити мобільні бригади прямо в автобусах: де можна отримати дозу вакцини

  Де отримати другу дозу вакцини, якщо перше щеплення було зроблене за кордоном: пояснення МОЗ

  За минулу добу від COVID-19 вакцинували понад 118 тис. людей

  У МОЗ розповіли, скільки українців готові вакцинуватися вже зараз

  Стало відомо, хто в Україні найчастіше вмирає від коронавірусу