Вакцинація
Вакцинація Shutterstock

У МОЗ пояснили, з чим комбінуються генетичні вакцини від COVID-19

  Читайте по-русски
  Національна технічна група експертів з питань імунізації рекомендувала змішувати вакцини від коронавірусу, проте з дотриманням певного алгоритму

  Незабаром в Україні можна буде змішувати щеплення деякими вакцинами від коронавірусної хвороби COVID-19, припустив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю "Українській правді".

  "Зараз кожна людина має вакцинуватися, щоб мати захист перед осіннім піком захворюваності. Це дуже важливо. За останні кілька місяців ми справді дуже наростили наші потужності: якщо за травень було зроблено 409 тис. щеплень, то у червні – 1,5 млн, за липень, а він ще не закінчився, – понад 2 млн. Зараз інфраструктура й система наздоганяє те, що було втрачено, і ми все ж розраховуємо на те, що попри незначне відставання, нам вдасться до кінця літа вакцинувати 5 млн людей. Принаймні зараз усе для цього робиться", – зазначив він.

  За його словами, Національна технічна група експертів з питань імунізації рекомендувала змішувати вакцини від коронавірусу.

  "Змішування тієї чи іншої вакцини – це не вибір пацієнта, це винятково рішення лікаря, який направляє на вакцинацію. Він може ухвалити таке лише в кількох випадках. Або це важка, несприятлива подія після першого щеплення, або гуманітарні проблеми. Наприклад, якщо людина за кордоном отримала перше щеплення Moderna і, повернувшись до України, не має можливості щепитися нею вдруге. До того ж комбінувати можна або мРНК-вакцини, тобто перше щеплення Moderna, друге – Pfizer або навпаки. Або перша доза AstraZeneca, а друга – вже мРНК-вакциною, тобто Moderna або Pfizer. Змішування інших типів вакцин зараз не передбачено", – пояснив Кузін. 

  Нагадаємо, раніше головний санлікар Ігор Кузін заявляв, що Міністерство охорони здоров'я України очікує попередніх результатів вивчення тривалості імунітету від COVID-19 після вакцинації, щоби визначитися зі стратегією ревакцинації.

  Попередній матеріал
  Що ЗМІ дізналися про нових начальника Генштабу ЗСУ та командувача ООС – маловідомі факти
  Наступний матеріал
  Дорога до аеропорту була охоплена вогнем: у Туреччині туристів евакуйовували на човні
  Loading...

  У МОЗ закликали вагітних жінок вакцинуватися від COVID-19

  У МОЗ розповіли, чи робитимуть в Україні третє щеплення від COVID-19

  Вакцинація в Україні: у МОЗ планують зробити 10 млн щеплень до кінця літа

  У МОЗ розглядають введення привілеїв для вакцинованих громадян під час локдауну

  Ефект вихідного дня: в Україні за добу менш як 300 нових випадків COVID-19

  В Україні знову зробили рекордну кількість щеплень від COVID-19 за добу