У Москві ФСБшники побили аспіранта, який розмахував українським прапором у річницю окупації Криму

Аспірант проводив акцію на знак протесту проти витрати бюджетних коштів на фестиваль у той час, як у МДУ немає грошей на ремонт гуртожитків

Співробітники ФСБ у Москві допитали й побили аспіранта історичного факультету, який 18 березня під час фестивалю у річницю окупації Криму вимахував з вікна своєї кімнати в гуртожитку прапором України. Про це розповів друг аспіранта, який побажав зберегти анонімність, передає "Медіазона".

Минулої суботи аспірант істфаку зробив прапор України з двох шматків тканини й почав розмахувати ним із вікна своєї кімнати під час фестивалю у річницю анексії Криму. Акцію він проводив на знак протесту проти витрати бюджетних коштів на фестиваль у той час, як у МДУ немає грошей на ремонт гуртожитків.

Зі слів самого аспіранта, його акція не мала політичного характеру: він хотів привернути увагу до проблем гуртожитку МДУ на кшталт щурів, тарганів і клопів. Через деякий час аспірант вирішив продовжити акцію на сходовій клітці: на його думку, там з боку фестивалю буде краще видно його прапор. На сходовій клітці його з прапором зупинив співробітник служби безпеки гуртожитків, пізніше прийшов майор у супроводі трьох людей у цивільному, які називали себе співробітниками ФСБ.

"Із застосуванням сили аспіранта довели до його кімнати, де почали оглядати його речі. Забравши фотоапарат, телефон й ноутбук, його привели до ОВС МДУ", – зазначають у ЗМІ.

"Поліцейський пішов, а ФСБшники почали допит – хто такий, на кого працюєш, хто тобі заплатив. Змусили включити ноутбук, рилися в телефоні і фотоапараті. Особливо його не били, в голову тільки розкритою долонею, корпус кілька разів тицяли загостреною шваброю, від якої залишилися порізи і садна", – розповів друг аспіранта.

Як зазначається, у ноутбуці й фотоапараті нічого не знайшли. Після двох годин допиту аспіранта змусили під диктовку написати розписку про те, що він "згоден працювати інформатором під егідою ФСБ і Центру "Е" під псевдонімом "аспірант". Віддавши йому техніку, вони пішли.

"Тоді до аспіранта підійшли троє поліцейських, які змусили його написати в протоколі, що він розмахував прапором й нецензурно висловлювався. Копію протоколу йому не дали: вручивши квитанцію про штраф за дрібне хуліганство, аспіранта випровадили з ОВС МДУ близько 22:00", – йдеться в повідомленні.

20 березня аспірант зафіксував побої в травмпункті, 21 березня він звернувся по допомогу до правозахисної організації "Комітет із запобігання катуванням". 

Нагадаємо, в окупованому Криму ФСБшники побили і затримали проукраїнського активіста Ігоря Мовенка.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Кря-кря, проти цього царя": у Росії затримали опозиціонерів з качечками – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У МВФ пояснили, чому відклали розгляд українського питання
Наступний матеріал
Волонтери розповіли про ситуацію біля Водяного: "Окупант залишив свої артилерійські вогневі позиції"

Російська дипломатія: Віце-прем'єр РФ у соцмережі образив Клімкіна

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

Канада закликала світ тиснути на РФ через агресію щодо України

МЗС вітає ухвалення Європарламентом резолюції щодо українських політв'язнів у Росії та Криму

Росія заявляє, що Туреччина припинила поромне сполучення з окупованим Кримом

Клімкін: У питанні окупації Криму РФ не може бути жодних компромісів