business.ua

У МЕРТ уточнили зміну цін на газ – для одних подешевшає, для інших зросте

  Газ подешевшає для тих, хто споживав більше 200 кубів, і подорожчає для тих, хто споживав до 200 кубометрів

  З 1 травня 2016 року встановлюється оптова ціна природного газу 4942 грн за 1000 кубометрів. Про це повідомили у прес-службі МЕРТ. 

  "Ціна утворюватиметься з урахуванням таких критеріїв: прогнозної ціни на німецькому газовому хабі NCG (за даними агентства “Platt’s European Gas Daily”); вартості транспортування від NCG до західного кордону України через територію Німеччини, Чехії та Словаччини (за тарифами європейських операторів ГТС); установленого НКРЕ КП тарифу на послуги транспортування природного газу транскордонними газопроводами до точок входу в ГТС України", - повідомили у відомстві. 

  Крім того, граничний рівень роздрібних цін на природний газ встановлюється на рівні 6879 грн за 1000 кубометрів, яка утворюється з урахуванням оптової ціни, середньозваженого тарифу на транспортування 219 грн, середньозваженого тарифу на розподіл 513,7 грн та торгової націнки постачальника 57,4 грн за 1000 кубометрів.

  Тобто, для порівняння, за старими цінами (з 1.04.2015) середня вартість газу на місяць становила:

  - хто споживав до 200 куб м на місяць: (7188*5 місяців + 3600* 7 місяців) / 12 місяців = 5095 грн

  - хто споживав більше 200 куб м на місяць: 7188 грн на місяць

  Ціна за газ для населення:

  від 1 травня до 30 вересня – 7 188 грн за тис куб.м.

  від 1 жовтня до 30 квітня: пільгова (коли споживання менше 200 куб м на місяць або ж 2400 куб на рік) – 3600 грн за тис. кубометрів. Якщо перевищує 200 кубометрів на місяць – 7188 грн за тис кубів.

  НАК постачатиме природний газ для виробництва теплової енергії з метою надання послуг з опалення та постачання гарячої води, ціна якого становить 4942 грн за 1000 кубометрів (без урахування тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу, а також податків та зборів, що включаються до вартості природного газу, відповідно до Податкового кодексу України).

  Коригування ціни на газ дозволить забезпечити планові надходження до державного бюджету. Ці кошти будуть спрямовані на виплату житлових субсидій, які залишаються головним механізмом забезпечення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг та гарантують малозабезпеченим громадянам стабільність витрат на їх оплату незалежно від зміни тарифів.

  Реалізація окреслених кроків дасть змогу залучити значний інвестиційний ресурс у розвиток власного видобутку газу та забезпечити до 2020 року очікуваний рівень власного видобутку природного газу на рівні 29 млрд кубометрів.

  Нагадаємо, як інформував 5.ua, 27 квітня під час засідання Кабінету міністрів прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив про намір Кабміну переглянути ціну на газ.

  Попередній матеріал
  Україна має збільшити видобуток власного газу – прем’єр
  Наступний матеріал
  Під одеською міськрадою знову мітингують
  Теги:
  Loading...
  Кабмін розподілив повноваження віце-прем’єрів

  Кабмін розподілив повноваження віце-прем’єрів

  Перше засідання Кабміну: Гройсман озвучив головні завдання уряду

  Перше засідання Кабміну: Гройсман озвучив головні завдання уряду

  Міклош очолить групу підтримки реформ у Кабміні

  Міклош очолить групу підтримки реформ у Кабміні

  Безсмертний: Необхідно ліквідувати апарат Кабміну і Адміністрацію Президента

  Безсмертний: Необхідно ліквідувати апарат Кабміну і Адміністрацію Президента

  ВР не схвалила програму оновленого Кабміну

  ВР не схвалила програму оновленого Кабміну

  Формування нового Кабміну на фініші: голосування очікується сьогодні

  Формування нового Кабміну на фініші: голосування очікується сьогодні