спостерігачі ОБСЄ
спостерігачі ОБСЄ 112.ua

У листопаді на Донбасі зафіксована найбільша кількість порушень "режиму тиші" з 2014 року – ОБСЄ

  За два місяці зафіксовано 9 інцидентів агресивних дії стосовно спостерігачів СММ, за які бойовики жодного разу не відповіли

  Місія США при ОБСЄ повідомила, що у листопаді на Сході України було зафіксовано найбільшу з 2014 року кількість порушень режиму припинення вогню. Про це йдеться у заяві тимчасового повіреного, заступника голови місії США при ОБСЄ Кейт Бернс, яку вона виголосила 24 листопада на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні, передає УНІАН.

  "Ситуація на сході України й надалі погіршується. У середині листопада порушення режиму припинення вогню досягли найбільших рівнів з часу започаткування роботи Спеціальної моніторингової місії у 2014 році... Об'єднанні російсько-сепаратистські сили продовжують бути відповідальними за більшість порушень режиму припинення вогню", – заявила Бернс.

  Крім того, СММ зафіксувала минулого тижня найбільшу кількість порушень режиму тиші з важкого озброєння, в тому числі з ракетних систем залпового вогню.

  Також вона зазначила, що за останні два місяці зафіксовано дев'ять інцидентів погроз та агресивних дій стосовно спостерігачів СММ. Дипломат підкреслила, що бойовики жодного разу не відповіли належним чином за ті дії – цього не сталося навіть після зустрічі спостерігачів місії з одним з ватажків бойовиків. "Це неприйнятно. Росія і сепаратисти, яких вона підтримує, повинні визнати свою відповідальність за таку поведінку та заборонити залякування й погрози на адресу спостерігачів", – наголосила Бернс.

  Дипломат звернула увагу, що одночасно з погіршенням безпекової ситуації на Донбасі продовжують зростати втрати серед цивільного населення: "Спеціальна моніторингова місія підтвердила інформацію про 365 жертв серед цивільних у 2016 році на даний час".

  Вона додала, що стриманість у діях сторін необхідна для того, щоб запобігти нанесенню шкоди цивільному населенню у зоні конфлікту. "Сполучені Штати знову підтверджують свій заклик до усіх сторін прибрати їхні сили з цивільних районів. Ми дякуємо Україні за її готовність зробити це", – акцентувала Бернс.

  Дивіться також: "Їм все одно": бойовики вдарили поблизу Новоолександрівки на очах в ОБСЄ та Червоного Хреста

  Попередній матеріал
  Масовий голод може розпочатися в Алеппо вже за 10 днів – "Білі каски"
  Наступний матеріал
  Туреччина виділить Україні кредит у $50 мільйонів

  "Їм все одно": бойовики вдарили поблизу Новоолександрівки на очах в ОБСЄ та Червоного Хреста

  Місія ОБСЄ зафіксувала вибухи, перебуваючи на ділянках розведення сил на Донбасі – ЗМІ

  Координатор від ОБСЄ розповів родичам українських заручників, в яких умовах їх утримують бойовики

  В ОБСЄ повідомили, скільки тисяч військових РФ перетнули кордон на Сході